Aktualności

Sekretariat nieczynny w czasie wakacji..., 23.07.2018

W DNIACH

od  23 LIPCA  do 17 SIERPNIA 2018

SEKRETARIAT NIECZYNNY

Zapraszamy do kontaktu mailowego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Dzień Sportu, 20.06.2018

Dzień Sportu, 20.06.2018W ostatnim tygodniu nauki szkolnej, jak co roku, mieliśmy Dzień Sportu. Frekwencja dopisała wspaniale, gdyż była to wyjątkowa okazja aby z nauczycielami poskakać przez linę, przez skakankę, wziąć udział w biegu sztafetowym i powalczyć o Puchar Siostry Dyrektor. Tegoroczni zwycięzcy to klasa 3B gimnazjum. Gratulujemy!

Opr. s. IM
Fot.: s. Aleksandra CR

Wyróżnienie dla Szkolnej Ligi Wolontariackiej, 19.06.2018

Uczestnicy Szkolnej Ligi Wolontariackiej udali się wraz z p. Moniką Zarębską i s. Aleksandrą Ptaszkiewicz do Nowego ZOO. Tym razem spędzili tam czas rekreacyjnie a na koniec odebrali wyróżnienie i podziękowanie za całoroczną pracę.

Opr.: M. Zarębska
Fot.: s. Aleksandra CR

Dzień Gier w Pierwszej LO, 19.06.2018

Dzień Gier w Pierwszej LO, 19.06.2018Dzisiaj klasa I liceum miała okazję spędzić lekcje w przyjemny i zarazem zabawny sposób. Razem z wychowawczynią klasy, panią Moniką Koc mogliśmy poczuć zdrowego ducha rywalizacji grając o niemałą nagrodę - największy puchar lodów dla zwycięzcy. Wymagania nie były trudne, a sprawiły wiele radości uczniom. Wystarczyło pojąć zasady gier planszowych, których wybór był dość różnorodny - od "Taboo" aż po grę z Sherlock'iem Holmes'em w roli głównej. Podczas gier uczestnicy zdobywali punkty, czemu towarzyszyły czasem niemałe emocje. Niektóre pytania lub próby opisu konkretnych słów w grze "Taboo" były nie lada wyzwaniem. Nie zabrakło tez zabawnych sytuacji rozśmieszających nas do łez. Ostatecznie na podium stanęły nie jedna a dwie osoby – Bianka oraz Gosia. Po rozstrzygnięciu wyników całą klasą wraz z panią Koc udaliśmy się do pobliskiej kawiarni.

Czytaj więcej: Dzień Gier w Pierwszej LO, 19.06.2018

Dzień Kibica, 19.06.2018

Dzień Kibica, 19.06.2018Ogłoszony przez Siostrę Dyrektor Dzień Kibica w naszej szkole przyjęty został z entuzjazmem, zarówno przez uczniów jak i personel szkoły. Od samego rana na przerwach rozbrzmiewała przez radiowęzeł odpowiednia muzyka, słychać było dźwięki klaksonów i okrzyki. Zrobiło się biało - czerwono prawie w całej szkole. Podczas dużej przerwy przedstawiono uczniów, którzy przybrali barwy narodowe. Kibicem roku został Ivo - reprezentant  klasy 1 LO. Wśród najlepszych byli: Helena, Kuba, Sancja i Ania.

Opr. i fot.: s. IM

Dzień Przedsiębiorczości, 18.06.2018

W poniedziałek ostatniego tygodnia nauki w szkole uczniowie klas gimnazjalnych i licealnych uczestniczyli w warsztatach przedsiębiorczości zorganizowanych w ramach projektu Tradycje Wielkopolskie. Dowiedzieli się m.in. jak zarządzać  swoimi zasobami według Biblijnych wskazań i na czym polega patriotyzm gospodarczy. Cały program realizowany jest we współpracy z COLLEGIUM REGINAE HEDVIGIS i Narodowym Bankiem Polski od 4 maja do 30 listopada 2018 r.

Opr.: s. IM

Lekcje w ogrodzie, 18.06.2018

Lekcje w ogrodzie, 18.06.2018Może wyjdziemy na dwór? To pytanie pojawia się coraz częściej w naszej szkole, szczególnie gdy aura za oknem nie sprzyja zdobywaniu wiedzy. Im cieplej, tym trudniej… siedzieć w szkolnej ławce. Dlatego, gdy klasy drugie gimnazjum niezrażone moimi protestami zadały to pytanie pewnie po raz setny, wyszliśmy na dwór. Doskonaliliśmy umiejętność tworzenia opisu. Okazało się, że piękna pogoda doskonale wpływa na kreatywność uczniów. Powstały piękne opisy równie wspaniałych i majestatycznych drzew, dębu i klonu, które kryją w sobie niejedną historię z życia naszej szkoły.

 

Opr. i fot.: mgr Monika Koc

Jarmark Świętojański, 16.06.2018

W sobotę 16 czerwca 2018 r. uczniowie z Motylego Wolontariatu kwestowali na Starym Rynku zbierając datki na Hospicjum Palium i rozdając motyle oraz balony. Udało się także zrobić zdjęcie z aktorem, panem Mieczysławem Hryniewiczem, który również wspierał dzień Hospicjum Palium na Jarmarku Świętojańskim.

Opr. i fot.: mgr Monika Zarębska

Dzień Dziennikarza, 15.06.2018

Dzień dziennikarza, 15.06.2018Redakcja Kajecika oraz uczniowie klasy drugiej liceum uczestniczyli w Dniu Dziennikarza organizowanym przez Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. Spotkanie rozpoczęło się quizem, który sprawdzał wiedzę ogólną związaną z  mediami w Polsce. Wygrała go nasza uczennica Bianka z klasy I liceum, wyprzedzając w klasyfikacji pond 40 licealistów z Poznania i okolic biorących udział w wydarzeniu. Kolejnym punktem programu była prelekcja Krzysztofa Grządzielskiego, dziennikarza Radia Emaus na temat dziennikarstwa studenckiego. Najciekawsze z punktu widzenia uczniów były warsztaty – prowadzone przez wykładowców i studentów.

Czytaj więcej: Dzień Dziennikarza, 15.06.2018

Strona 1 z 14


 


 

Wyniki egzaminów

Newsletter - Zapisz się!
SZKOLNY QUIZ

Copyright © Filip Niedziela


 

 

 


 


 


 

 

Nasi partnerzy

 

 

© Strony internetowe w Joomla - Poznań :: SOLmedia.pl 2013