We wtorek 25. marca obchodziliśmy najważniejsze święto naszej szkoły – Dzień Patrona. W Święto Zwiastowania Najświętszej Marii Pannie upamiętniliśmy fiat Matki Jadwigi Borzęckiej. Był to szczególny dzień, ponieważ wśród nas gościł J. E. ks. bp Damian Bryl.

Na początku Siostra Dyrektor przywitała wszystkich przybyłych na uroczystość. Następnie obejrzeliśmy w holu klasztoru pantomimę Dzieło Stworzenia i Odkupienia Świata. Młodzi aktorzy wspaniale przedstawili motywy biblijne, za co otrzymali zasłużone brawa. Po przedstawieniu przeszliśmy do kaplicy, gdzie Ksiądz Biskup wraz z ks. proboszczem Marianem Ciesielskim odprawił Mszę Świętą w intencji „o Boże błogosławieństwo i umiejętność rozeznania powołania za wstawiennictwem Matki Jadwigi Borzęckiej”. Podczas Eucharystii nastąpiła zmiana pocztów sztandarowych. Uczniowie klas drugich gimnazjum i liceum zastąpili uczniów klas trzecich. Po zmianie warty miało miejsce ślubowanie uczniów, którzy dołączyli do społeczności uczniowskiej w trakcie roku szkolnego.

Po przerwie Wspólnota Odrodzenia poprowadziła nas "Śladami Matki Jadwigi", po czym Siostra Dyrektor nagrodziła wyróżniających się uczniów klas trzecich gimnazjum i liceum. Nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymali: Marianna Jaworska, Zuzanna Zakrzewska, Kajetan Andrzejczak, Piotr Michalski, Hanna Sowińska i Grzegorz Króliczak. Następnie mgr  Joanna Pawłowska ogłosiła wyniki konkursu na najciekawszy "Poradnik Szczęśliwej Rodziny". Prace były oceniane przez jury w składzie: p. Marta Kaźmierczak, p. Izabela Piontek i p. Krzysztof Koc. Nagrody otrzymali: III miejsce – Urszula Mieloch, II miejsce – Joanna Mieloch, a zwyciężyła Matylda Lewandowska. Na prace można było też głosować na stronie szkoły oraz na Facebooku. W głosowaniu na szkolnej stronie internetowej wygrała Matylda Lewandowska, a wyróżnione zostały prace: Marii Ireland i Kaliny Losiak oraz Joanny Mieloch. Natomiast w konkursie na Facebooku zwyciężyła praca Marty Wieczorek i Mateusza Dajczaka, a wyróżnienie otrzymała Urszula Mieloch. Na zakończenie uroczystości Siostra Dyrektor ogłosiła wynik konkursu na najciekawszą gazetkę klasową związaną z tematyką rodziny. Zwyciężyła gazetka klasy II liceum, której autorką jest Dominika Gmachowska.

mgr Joanna Pawłowska

{sfx url='https://plus.google.com/u/0/b/111829012202749903572/photos/111829012202749903572/albums/5995123492875159809'}