W dniach od 4 do 6 marca 2015 r. uczniowie klasy trzeciej liceum wraz z wychowawczynią p.  Joanną Pawłowską  i ojcem Albinem Łydą OFM udali się do Domu Rekolekcyjnego w Morasku. Tam uczestniczyli w trzydniowych rekolekcjach prowadzonych przez katechetę szkolnego o. Albina.

Pierwszego dnia młodzież uczestniczyła w Eucharystii a po objedzie był czas na spacer po rezerwacie meteorytów. Następnie po nieszporach, uczniowie spotkali się ze wspólnotą „Focolari”, której członkinie opowiedziały o założeniach grupy oraz obejrzeliśmy film o bł. Chiarze „Luce” Badano.

Wieczorem spotkaliśmy się na Adoracji Najświętszego Sakramentu i Apelu Jasnogórskim. Drugi dzień rekolekcji rozpoczęliśmy Eucharystią. Po śniadaniu młodzież odmówiła Różaniec Święty, a następnie udali się na spotkanie z p. Moniką Koc w ramach zajęć wychowania do życia w rodzinie aby obejrzeć i podyskutować o rodzinnych relacjach na podstawie filmu "Fireproof" w reż. Alex Kendrick. Po obiedzie udaliśmy się na spacer, a w drodze powrotnej zwiedziliśmy kościół parafialny pw. Ścięcia Św. Jana Chrzciciela. Ksiądz proboszcz opowiedział nam historię kościoła i parafii oraz zachęcił do pielgrzymowania, zwłaszcza do Częstochowy. Po powrocie młodzież uczestniczyła w Nieszporach, a następnie spotkała się ze wspólnotą Kościoła Rodzin Chrześcijańskich. Razem z młodzieżą z tej wspólnoty chwalono Pana muzyką i śpiewem. Członkowie wspólnoty zostali z nami także podczas wieczornej Adoracji Najświętszego Sakramentu i Apelu Jasnogórskiego.

Ostatniego dnia rekolekcji, po porannej Mszy Świętej, młodzież prowadziła Drogę Krzyżową, w której uczestniczyła także Siostra Dyrektor – Hanna Słodzinka CR. Następnie maturzyści spotkali się z siostrą. W południe wspólnie odmówiliśmy „Anioł Pański”, podsumowaliśmy rekolekcje i opuściliśmy gościnny Dom Rekolekcyjny św. Józefa.

Opr.: mgr Joanna Pawłowska