Jaki związek ma tabliczka (a właściwie cztery) czekolady z małżeństwem i czy budowanie relacji między mężczyzną a kobietą przypomina próbę orkiestry dętej, mogli się przekonać uczniowie klasy pierwszej liceum, którzy uczestniczyli w spotkaniu z młodym małżeństwem Martą i Wojciechem Duchant, 22.06.2015 r. Zaproszeni goście przygotowali dwugodzinny wykład o wartości czystości przedmałżeńskiej i samego małżeństwa. Wiele poruszających, zabawnych, ale i zaskakujących przykładów wywoływało różne reakcje uczniów. Prelegenci wyjaśniali, jak rozumieją podstawowe pojęcia – miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Nie unikali tematów trudnych związanych z dojrzewaniem do roli mężczyzny i kobiety.

Podkreślali, że męskość i kobiecość to dar, którego nie można zmarnować. W czasie spotkania uczniowie dowiedzieli się, że czystość przedmałżeńska jest ważną wartością i trzeba o nią walczyć, co nie jest ani łatwe, ani popularne w dzisiejszych czasach. Uczestnicy wykładu mogli zadawać pytania i chętnie z tej możliwości korzystali.

Opr.: mgr Monika Koc