W słoneczny i upalny czwartkowy poranek miał miejsce Piknik Szkolny. W radosnej, już prawie wakacyjnej atmosferze, spotkaliśmy się na boisku szkolnym i rozpoczęliśmy zabawę, zaczynając od pokazu talentów w szkolnym konkursie „Mam Talent”. Mieliśmy okazję poznać przeróżne talenty naszych uczniów. Czego tam nie było? Akrobatyka, śpiew, taniec, balet… Jury miało twardy orzech do zgryzienia.

Panie Barbara Chmielewska – Brzostowska i Aleksandra Olkiewicz – Woźna oraz pan Artur Salamon  ostatecznie pierwsze miejsce przyznali Weronice Wojtkowiak i Urszuli Mikołajczak z klasy I liceum. Werdykt ten potwierdziła publiczność, która w głosowaniu przyznała im również pierwsze miejsce. Następnie jury oceniało stoły piknikowe, które przygotowały klasy. Najciekawszą kompozycję stworzyła klas III gimnazjum. Natomiast w konkursie „Warkocz” bezkonkurencyjny był Michał Pawlik, który bezbłędnie wykonał konkursową fryzurę na włosach Alicji Stiller. Ostatnim zwycięzcą tego dnia był Michał Łojewski, który najlepiej poradził sobie w grze „Limbo”.

Oczywiście piknik szkolny to nie tylko konkursy, ale przede wszystkim integracja. Pogoda bardzo dopisała, a przygotowany przez Samorząd Uczniowski grill i napoje cieszyły się dużym zainteresowaniem. Na zakończenie tego pięknego dnia odbył się wyścig sztafet 4 x 300 m. W wyścigu tym wzięli udział również nauczyciele. Niestety mimo ogromnej waleczności p. Agnieszce Kuźmie, p. Joannie Pawłowskiej, p. Arturowi Salomonowi i p. Maciejowi Topolewskiemu nie udało się wygrać z młodymi zawodnikami. Bieg wygrała w pięknym stylu klasa I liceum.

Fot.: A. Salamon
Opr.: mgr Joanna Pawłowska

{sfx url='https://plus.google.com/b/111829012202749903572/photos/111829012202749903572/albums/6299387474813333665'}