Jarmark Bożonarodzeniowy, 19-21.12.2016

Zgodnie z coroczną tradycją w dniach 16-21 grudnia 2016 odbył się Szkolny Jarmark Przedświąteczny. 16. grudnia klasy dekorowały sale lekcyjne, rozstawiały stragany, wieńce i kalendarze adwentowe. 21 grudnia komisja w składzie: pani Joanna Pawłowska, pani Izabela Piontek i pani Barbara Chmielewska-Brzostowska dokonały przeglądu sal lekcyjnych, straganów, wieńców i kalendarzy i wybrały zwycięzców: I miejsce zajęła klasa IIIb gimnazjum, II miejsce klasa IIb gimnazjum i III miejsce klasa I liceum.

Od 19 do 21 grudnia trwała sprzedaż ręcznie wykonanych ozdób i wypieków uczniów, z czego dochód został przeznaczony na Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Sióstr Miłosierdzia w Poznaniu.

21 grudnia odbył się też konkurs o tradycjach świąt Bożego Narodzenia w krajach anglo-, hispano i niemieckojęzycznych. Klasy reprezentowane były przez drużyny składające się z dwóch przedstawicieli. Zwycięzcami okazali się: Piotr Michalski i Filip Niedziela z klasy III liceum, II miejsce zajęły: Liliana Saadi i Julia Wilińska z klasy IIIb gimnazjum i III miejsce przypadło: Wiktorii Ostrowskiej i Weronice Wojtkowskiej z klasy II liceum. Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe.

Opracowała:
mgr Karolina Szantyka-Pawlak