25 stycznia 2017 r. miała miejsce Dziesiąta edycja Międzyszkolnego Konkursu o Tytuł Mistrza Ortografii. Konkurs zgromadził 38. uczestników z klas szóstych z siedmiu poznańskich szkół podstawowych. Honorowy patronat nad konkursem objęli:
1) Pan  prof. UAM dr hab. Zbigniew Kopeć - Dyrektor Instytutu Filologii Polskiej w Poznaniu,
2) Ksiądz Wojciech Nowicki - Dyrektor i Redaktor naczelny Katolickiego Radia EMAUS w Poznaniu,
3) Siostra Hanna Słodzinka CR - Przełożona Prowincji Poznańskiej Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego w Poznaniu.

Nagrody zdobyli:

1. I miejsce - Julia Bekalarska - MISTRZ ORTOGRAFII – uczennica Poznań­skiej Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 STO w Poznaniu
  2. II miejsce - Hanna Stawicka - WICEMISTRZ ORTOGRAFII – uczennica Szkoły Podstawowej nr 60 w Poznaniu
  3. III miejsce - Jakub Wizor - WICEMISTRZ ORTOGRAFII – uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Plewiskach

Wszyscy uczestnicy mogli wziąć udział w organizowanych w naszej szkole warsztatach Motylego Wolontariatu oraz wysłuchać krótkiego koncertu szkolnego zespołu muzycznego. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Emaus.

Opr.: s. IM
Fot.: Julia Wilińska