Dzień Międzykulturowy, 25.05.2018

Dzień międzykulturowy, 25.05.201825 maja tego roku w naszej szkole został zorganizowany 1. Dzień Międzykulturowy z wolontariuszami AFS. Cały semestr uczęszczała do nas uczennica z Malezji Celin. Dla niej i innych uczniów z Włoch, Meksyku i Albanii nauczyciele i uczniowie naszej szkoły przygotowali ten dzień. Dzieliliśmy się informacjami i ciekawostkami o naszym kraju, każda klasa o innym regionie. Były prezentacje, konkursy, pokazy i degustacje regionalnych przysmaków. Nasza klasa VI przedstawiła wiadomości o Małopolsce. Przygotowaliśmy prezentację multimedialną w języku angielskim oraz degustację góralskich serów i krakowskich krakersów. Inne klasy opowiedziały o pozostałych regionach. Nasi goście podzielili się z nami informacjami o swoich krajach.

Wszystkie prezentacje były bardzo ciekawe, najbardziej podobała mi się ta o Meksyku. To był udany dzień, wszyscy doskonale się bawiliśmy, a przy okazji mieliśmy dobrą okazję do doskonalenia Myślę, że naszym gościom spodobało się to, co dla nich przygotowaliśmy. Wszyscy z pewnością dowiedzieliśmy się wiele o innych krajach i kulturach.

Opracował: Stanisław Kotowski, klasa 6 SP

 


 

Wyniki egzaminów

Newsletter - Zapisz się!
SZKOLNY QUIZ

Copyright © Filip Niedziela


 

 

 


 


 


 

 

Nasi partnerzy

 

 

© Strony internetowe w Joomla - Poznań :: SOLmedia.pl 2013