Dzień Gier w Pierwszej LO, 19.06.2018Dzisiaj klasa I liceum miała okazję spędzić lekcje w przyjemny i zarazem zabawny sposób. Razem z wychowawczynią klasy, panią Moniką Koc mogliśmy poczuć zdrowego ducha rywalizacji grając o niemałą nagrodę - największy puchar lodów dla zwycięzcy. Wymagania nie były trudne, a sprawiły wiele radości uczniom. Wystarczyło pojąć zasady gier planszowych, których wybór był dość różnorodny - od "Taboo" aż po grę z Sherlock'iem Holmes'em w roli głównej. Podczas gier uczestnicy zdobywali punkty, czemu towarzyszyły czasem niemałe emocje. Niektóre pytania lub próby opisu konkretnych słów w grze "Taboo" były nie lada wyzwaniem. Nie zabrakło tez zabawnych sytuacji rozśmieszających nas do łez. Ostatecznie na podium stanęły nie jedna a dwie osoby – Bianka oraz Gosia. Po rozstrzygnięciu wyników całą klasą wraz z panią Koc udaliśmy się do pobliskiej kawiarni.

Zwycięzcy otrzymali wybrane przez siebie ogromne porcje lodów w pucharach, jednak reszta uczestników też nie została pokrzywdzona, ponieważ jako nagrodę pocieszenia każdy otrzymał sprawiedliwie swoje dwie gałki lodów oraz mógł domówić sobie jedno z przepysznych ciast i innych wyrobów cukierniczych lub delektować się wyrazistym smakiem kawy. Niestety dzień gier zakończył się bardzo szybko, jednak na pewno był miłą odskocznią od szkolnej rzeczywistości i jego posmak zostanie na tyle długo, że uda nam się powtórzyć to wydarzenie w następnym roku.

Opr.: Agnieszka Wojtkowiak