Jesteśmy  właśnie na mecie realizacji projektu TRADYCJE WIELKOPOLSKIE - EDUKACJA DZIECI I MŁODZIEŻY W POZNAŃSKICH SZKOŁACH, w którym brali udział uczniowie klasy 3B gimnazjum i 1 liceum. Przedmiotem projektu były zajęcia szkolne,  realizowane głównie w formie dodatkowych lekcji. Były to SZACHY uczące myślenia przyczynowo - skutkowego; EKONOMIA W BIBLII, POSTAWY PRZEDSIĘBIORCZE

wyjaśniające na czym polega patriotyzm gospodarczy, uczące postaw i zachowań przedsiębiorczych; TALENTY/PASJE gdzie uczniowie mogli poznawać swoje talenty i pasje, w kierunku twórczego wykorzystania swojego potencjału oraz lekcje o ZASŁUŻONYCH WIELKOPOLANACH, gdzie zostały zaprezentowane działania wybitnych Wielkopolan (m.in. Dezyderego Chłapowskiego, Augustyna Szamarzewskiego, Hipolita Cegielskiego, Piotra Wawrzyniaka, Maksymiliana Jackowskiego oraz Karola Marcinkowskiego) w obszarze rozwoju gospodarki. Po warsztatach wszyscy uczestnicy w grupach  opracowali twórcze, przedsiębiorcze projekty nt. „Organicznik - twórczy wolontariat”. Opracowano warte realizacji programy: GLOSZP FOR KIDS, GWIAZDKA PAMIĘCI – PODZIEL SIĘ Z NAMI WSPOMNIENIAMI i BAWILIADA.