W dniu 20 października 2013 r., w niedzielę,  12 przedstawicieli naszego szkolnego chóru pojechało wraz z p.Marią Urbanek oraz p.Anną Bandyk do Kórnika na III Przegląd Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych Matce Bożej Kórnickiej w Hołdzie. W przeglądzie wzięło udział 5 zespołów: dwa z Kórnika, zespół z Bnina oraz zespół ze Śremu a także nasz chór kameralny, dzielnie reprezentujący Poznań. Repertuar pieśni obejmował obowiązkowo pieśni ku czci Matki Bożej oraz inne o tematyce religijnej.

Przegląd zgromadził wielu słuchaczy, kościół wypełniony był po brzegi, co zapewniało gromkie brawa wszystkim wykonawcom. Naszemu chórowi akompaniował w tym dniu trzyosobowy zespół muzyków grających na co dzień w scholi duszpasterstwa akademickiego św. Rocha w Poznaniu. W wykonaniu naszego chóru można było tego dnia usłyszeć cztery utwory: Matko, która nas znasz, Jest na świecie miłość, Mów do mnie Panie oraz Godzien, o godzien jest Bóg. Występ naszych uczniów spotkał się z dużym uznaniem organizatorów przeglądu. Dla kilku uczniów był to pierwszy występ z chórem poza murami szkoły, a co za tym idzie - nowe doświadczenie. 

Na zakończenie przeglądu wszystkie zespoły zostały nagrodzone statuetką z wizerunkiem Matki Bożej Kórnickiej oraz łakociami, po czym nastąpiła wspólna modlitwa poprowadzona przez ks. proboszcza Eugeniusza Leosza oraz śpiew pieśni Święta Maryjo Królowo.

Po części oficjalnej zaproszono uczestników przeglądu wraz z opiekunami do domu parafialnego na poczęstunek, po którym wszyscy w dobrych nastrojach powrócili do domów.

mgr Maria Urbanek

{sfx url='https://plus.google.com/u/0/b/111829012202749903572/photos/111829012202749903572/albums/5937134549197258289'}

2019 brazowe liceum perspektywy


 

Wyniki egzaminów

Newsletter - Zapisz się!
SZKOLNY QUIZ

Copyright © Filip Niedziela

 

Synergia logo 3

Kajecik Nr41 mokladka
 


 

Nasi partnerzy

 

 

© Strony internetowe w Joomla - Poznań :: SOLmedia.pl 2013