Tegoroczny Dzień Patrona Szkoły wyjątkowo miał miejsce 4 kwietnia i był on rzeczywiście wyjątkowy. Obchody rozpoczęliśmy Eucharystią celebrowaną przez księdza Mariana Ciesielskiego. Podczas Mszy Św. nastąpiła zmiana pocztów sztandarowych gimnazjum i liceum oraz ślubowanie uczniów, którzy dołączyli do naszej społeczności w trakcie roku szkolnego. Po Eucharystii, którą zakończyło wspólne odśpiewanie hymnu szkoły, Siostra Dyrektor wręczyła Nagrody Dyrektora Szkoły uczniom trzecich klas gimnazjum i liceum, którzy odznaczyli się szczególnymi osiągnięciami i zaangażowaniem w życie szkoły.

Po przerwie, podczas której czas osładzały pączki, przeszliśmy do sali gimnastycznej, gdzie odbyła się druga część programu czyli Gala Róż Jadwigi, podczas której zostały wręczone wyróżnienia naszym utalentowanym uczniom. Galę poprowadzili w iście hollywoodzkim stylu p. Klaudia Matysiak i p. Maciej Topolewski, a jej otwarcie uświetniła piosenka „Say something” w mistrzowskim wykonaniu Ady Adamczak i Zuzanny Stefens. Zanim ogłoszono pierwsze nominacje p. Monika Koc przeprowadziła rozmowę z Siostrą Dyrektor i p. Damianem Krawczykiem o „umiłowaniu Prawdy, Dobra i Piękna w Kulturze i Sztuce przez Patronkę – Jadwigę Borzęcką”. Natomiast Ula Mieloch, w stroju Jadwigi odczytała kilka fragmentów listów naszej Patronki. Następnie na scenę powrócili konferansjerzy i poznaliśmy zwycięzcę w pierwszej kategorii – Aktor Roku, którym została Aleksandra Wawrzyniak z klasy III liceum. Kolejna kategoria to Dziennikarz Roku, a ten tytuł przypadł Wiktorii Wilińskiej z klasy III liceum. Po wręczeniu nagrody, na scenę znów powróciła muzyka – tym razem piosenka „You raise me up” w genialnym wykonaniu Weroniki Wojtkowskiej. Następnie wręczono Róże w kategorii Tancerz i Tancerka Roku, które odpowiednio otrzymali Hubert Poradzewski i Julia Wilińska z klasy II b gimnazjum, a potem na scenie pojawiło się trio muzyczne – Ada Adamczak, Zuzanna Stefens i Piotr Nowak, którzy wykonali utwór pt. „Modlitwa Esmeraldy”. Ostatnia Róża Jadwigi, przyznana przez jury, została wręczone Wiktorii Wilińskiej w kategorii Artysta Roku. Natomiast Nagrodę Publiczności, jak sama nazwa wskazuje przyznaną przez całą społeczność szkolną, otrzymał Piotr Nowak z klasy III liceum. Na zakończenie dla wszystkich laureatów Ada Adamczak zaśpiewała piosenkę „Writing’s on the Wall”. Po tak wspaniałym wykonaniu, wszyscy poczuliśmy się zwycięzcami.

Kolejnym punktem programu było, długo oczekiwane, przedstawienie teatralne pt. „Survivalowa Rodzinka”, którego zwiastun obejrzeliśmy w grudniu. Przedstawienie składało się z kilku scenek, które w humorystyczny sposób przedstawiały sceny z życia rodzinnego. Genialna gra aktorów oraz niesłychanie trafne spostrzeżenia dotyczące współczesnej rodziny, powodowały nieustanny ból brzucha… ze śmiechu.

Zakończenie uroczystości ku czci Patronki Szkoły uświetnił nowo powstały zespół muzyczny Gaudio. Uczennice zaśpiewały hymn Światowych Dni Młodzieży pt. „Błogosławieni Miłosierni”. Dzięki temu, kończąc naszą szkolną uroczystość, zostaliśmy wprowadzeni w nadchodzące wielkie wydarzenia – Rocznicę Chrztu Polski oraz Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

Opr.: Joanna Pawłowska
Fot. Krzysztof Koc

{sfx url='https://plus.google.com/b/111829012202749903572/photos/111829012202749903572/albums/6270040856809966513'}

 

Synergia logo 3

kalend2122

kalendarium21 22

pomoc pan1

banerzdalnaUE pion

PROMOCJA 2
 


 

1 2021
 

Nasi partnerzy

 

 

© Strony internetowe w Joomla - Poznań :: SOLmedia.pl 2013