W piątek 28 października odbył się Finał Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Już od rana w szkole można było zauważyć uczniów i nauczycieli przebranych za bohaterów literackich, natomiast o 10.25 cała społeczność szkolna spotkała się w holu szkoły, gdzie odbyło się podsumowanie całego miesiąca. Zaczęliśmy od finału konkursu o Tytuł Mistrza Pięknego Czytania. W eliminacjach, które odbyły się 4 października, wyłoniono pięciu finalistów. Teraz ich zadaniem było zaprezentowanie wylosowanych fragmentów poezji i prozy.

Jury w składzie: Siostra Dyrektor, p. Monika Koc, p. Agnieszka Kuźma oraz przewodnicząca samorządu szkoły – Aleksandra Porządna przyznały: trzecie miejsce Marcie Kaczmarek z klasy III a, drugie Cecylii Bajon z klasy II, a Mistrzem Pięknego Czytania została Martyna Koc z klasy I b.

Następnie odbył się konkurs na najciekawsze przebranie za bohatera literackiego. Przebrani uczniowie i nauczyciele prezentowali się przed jury w składzie: p. Aleksandra Olkiewicz – Woźna, p. Izabela Piontek oraz Aleksandra Porządna. Jury miało trudne zadanie, różnorodność i pomysłowość przebrań była imponująca. Uczestnicy konkursu zaprezentowali kolorowy świat literackiej przygody. Po wielu dyskusjach przyznano: trzecie miejsce dla Martyny Koc, drugie dla Jana Błaszaka, a pierwsze miejsce, podobnie jak w zeszłym roku zdobyła Julia Wilińska, która oczarowała jury swoim strojem Kapelusznika z książki „Alicja w Krainie Czarów”. Natomiast wśród nauczycieli zwyciężyła p. Klaudia Matysiak, przebrana za Don Pedro z książki „Porwanie Baltazara Gąbki”.

Na zakończenie zostały wręczone nagrody w pozostałych konkursach, które odbyły się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych:

  • Gazetka klasowa „Książka to dopiero początek”

I miejsce – klasa I LO

II miejsce – klasa II a gimnazjum

III miejsce – klasa II b gimnazjum

  • Wakacyjny konkurs fotograficzny „Moje wakacje z książką”

I miejsce – Milena Langner

II miejsce – Anna Rzepnicka, zostały również przyznane wyróżnienia, które otrzymały: Daria Uzarewicz, Marta Kaczmarek oraz Martyna Cholewa.

  • Konkurs literacki „Książka, która zmieniła moje życie”

I miejsce – Barbara Kobisz

II miejsce – Julia Bartkowiak

III miejsce – Wiktoria Ostrowska

  • Konkurs czytelniczy „Zgadnij autora oraz tytuł książki”

I miejsce – Milena Langner

II miejsce – Helena Tylkowska

III miejsce – Cecylia Bajon

Ostatnim punktem programu było losowanie, spośród wszystkich uczestników konkursu czytelniczego, „dnia bez pytania” – szczęśliwcem okazała się Milena Langner.

Opr. mrg Joanna Pawłowska
Fot. Piotr Michalski

{sfx url='https://plus.google.com/b/111829012202749903572/photos/111829012202749903572/albums/6348302439546488849'}

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa - projekt współfinansowany przez MEN

 

2019 brazowe liceum perspektywy


 

Wyniki egzaminów

Newsletter - Zapisz się!
SZKOLNY QUIZ

Copyright © Filip Niedziela

 

Synergia logo 3

Kajecik Nr41 mokladka
 


 

Nasi partnerzy

 

 

© Strony internetowe w Joomla - Poznań :: SOLmedia.pl 2013