Kamera: K. Rzepnicki

12 grudnia 2016 roku klasa 3a Gimnazjum miała szansę uczestniczyć w krótkim przedstawieniu teatralnym pt.: Złodzieje czasu, będącym zwiastunem planowanej wiosną 2017 roku premiery. Sztuka jest adaptacją, znanej zapewne wielu osobom, osobliwej historii Michaela Ende pt. „Momo”.

Podobała mi się gra Heleny z klasy 2b gimnazjum w roli Momo, gdyż od pierwszych chwil wzbudza sympatię widza. Jest bezbronna, samotna, nieco naiwna, ale czujemy jakby dla niej czas nie miał znaczenia. Ma spokój, cierpliwość i… co najważniejsze potrafi słuchać. Przyjść mogą do niej dzieci i dorośli – zwierzyć się, a ona po prostu ma czas ich wysłuchać. Tego coraz częściej brakuje dorosłym. Scenografia otaczających zegarów nieubłagalnie odmierzających czas, przytłacza i daje wymowny przykaz…

„Czas to złoto, dlatego oszczędzaj!”, Oszczędzającym czas wiedzie się lepiej!”... To niektóre z myśli – cytatów rozwieszonych pod tymi zegarami. Przebrane w czarne „garnitury” dziewczyny, grające tytułowych Złodziei Czasu doskonale przekonują widza o ich przesłaniu: uciekającym czasie.

Najciekawszy fragment przedstawienia to według mnie wzruszająca historia fryzjera Fuziego, który podpisał już pakt ze Złodziejami Czasu i rozpoczął bezwzględne odliczanie straconych sekund swojego życia. Dowiadujemy się, że ucierpiała na tym przyjaźń z GiGi i nie tylko… Oszczędzając czas powinien mieć go coraz więcej, a jednak stało się zupełnie odwrotnie! Może uda się to Momo i ta „mała dziewczynka” pokona wszechobecnych i rozchodzących się po świecie Złodziei? Czy bohaterowie zaczną oszczędzać czas i będą go mieli więcej dla swoich bliskich, a może nic z tego nie będzie?… Musimy poczekać na zapowiadaną premierę. Osobiście nie mogę się już jej doczekać.

Opracowała:
Martyna Cholewa z klasy 3a gimnajzum

2019 brazowe liceum perspektywy


 

Wyniki egzaminów

Newsletter - Zapisz się!
SZKOLNY QUIZ

Copyright © Filip Niedziela

 

Synergia logo 3

Kajecik Nr41 mokladka
 


 

Nasi partnerzy

 

 

© Strony internetowe w Joomla - Poznań :: SOLmedia.pl 2013