We wtorek 27. maja 2014 r. trójka naszych gimnazjalistów wzięła udział w VI Międzygimnazjalnych Zapasach Umysłów organizowanych przez Gimnazjum Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Poznaniu. Nasza ekipa w składzie: Ludwik Szermer, Ania Szulta oraz Mikołaj Sienkiewicz rywalizowała z Gimnazjum Ojców Pijarów, Publicznym Gimnazjum Katolickim im. St. Kostki oraz z drużyną gospodarzy. Po rozgrzewce, na którą każda reprezentacja przygotowała jedno zadanie, przystąpiliśmy do właściwej rywalizacji. Drużyny „szły łeb w łeb”. Każde zadanie było poprawnie rozwiązane, dlatego ostatecznym kryterium okazał się czas, który pomógł naszym uczniom. Dzięki temu w oficjalnej klasyfikacji uplasowaliśmy się na pierwszym miejscu. Tuż po wyznaczonym czasie rozwiązanie trudniejszej wersji zadania odnaleźli gimnazjaliści z Kostki, ale to już był wynik nieoficjalny.

            Przed odczytaniem wyników i wręczeniem nagród uczniowie mogli podreperować utratę energii pysznymi słodkościami. Również dla opiekunów grup nie zabrakło ciasta i kawy.

Zapasy Umysłu 2014 przeszły do historii, a my zapamiętamy je jako miło spędzony czas z naszymi kolegami i koleżankami z poznańskich szkół katolickich. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również spotkamy się na tych przyjacielskich zawodach.

 

opr. i fot.: mgr Joanna Pawłowska

2019 brazowe liceum perspektywy


 

Wyniki egzaminów

Newsletter - Zapisz się!
SZKOLNY QUIZ

Copyright © Filip Niedziela

 

Synergia logo 3

Kajecik Nr41 mokladka
 


 

Nasi partnerzy

 

 

© Strony internetowe w Joomla - Poznań :: SOLmedia.pl 2013