W czwartek 20. lutego 2014 r. w naszym gimnazjum odbył się VII Międzyszkolny Konkurs o Tytuł Mistrza Ortografii. Jak co roku wzięli w nim udział szóstoklasiści – razem prawie stu uczniów z czternastu szkół. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Dyrektor Instytutu Filologii Polskiej UAM - prof. dr hab. Krzysztof Trybuś, redaktor naczelny Katolickiego Radia EMAUS – ks. Maciej Karol Kubiak oraz Przełożona Prowincji Poznańskiej Sióstr Zmartwychwstanek – s. Ewa Maria Budnik CR.

Punktualnie o godz. 10.00 zostały odczytane teksty dyktand autorstwa mgr Agnieszki Kuźmy i mgr Joanny Pawłowskiej. W tym roku, z racji trwającego w naszej szkole Roku Rodziny, młodzież otrzymała teksty dotyczące rodziny. Pierwszy tekst pt. Babcia Elżunia, oraz drugi pt. Rodzinne historie. Po sprawdzeniu prac, okazało się, że jedno dyktando jest napisane bezbłędnie, była to praca Zofii Mikosz ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Poznaniu, która została Mistrzem Ortografii. O drugie i trzecie miejsce musiało powalczyć siedmioro uczniów. Dogrywka wyłoniła I Wicemistrza, którym została Kornelia Skorupińska również ze SSP nr 1 w Poznaniu, natomiast II Wicemistrzem została Marta Czajkowska z Katedralnej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Poznaniu.

Honorowi Patronowie ufundowali i wręczyli nagrody zwycięzcom konkursu. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Na zakończenie odbył się koncert dedykowany laureatom w wykonaniu chóru szkolnego pod opieką mgr Marii Urbanek.

            W trakcie oczekiwania na wyniki konkursu, uczestnicy pod opieką i w towarzystwie uczniów naszego gimnazjum mogli zwiedzić szkołę oraz obejrzeć zwiastun spektaklu pt. „Dzieci z Bullerbyn” w wykonaniu szkolnego teatru Carpe diem.

opracowanie: mgr Joanna Pawłowska
zdjęcia: Piotr Michalski

{sfx url='https://plus.google.com/u/0/b/111829012202749903572/photos/111829012202749903572/albums/5986585953974537713'}

2019 brazowe liceum perspektywy


 

Wyniki egzaminów

Newsletter - Zapisz się!
SZKOLNY QUIZ

Copyright © Filip Niedziela

 

Synergia logo 3


 

Kajecik Nr41 mokladka
 


 

Nasi partnerzy

 

 

© Strony internetowe w Joomla - Poznań :: SOLmedia.pl 2013