IMG 20911

Językowej praktyki nigdy dość! 15. listopada 2019 o godz. 14:00 zainteresowani uczniowie (33 osoby), uczestniczyli w wykładzie pt. „How to survive your first year at the university?/How to learn foreign languages more efficiently?" Zanim dotarliśmy do Collegium Minus wpadliśmy na 5 minut do kawiarni  Starbucks na pyszną czekoladę i herbatę. Następnie udaliśmy się na ulicę Wieniawskiego. Wykład wygłoszony został przez pracownika wydziału Studiów Niderlandzkich i Południowoafrykańskich – starszego wykładowcę Basa van der Hama.

Trwał 45 minut, ale zupełnie nie odczuliśmy kiedy minęło tych kilkadziesiąt minut. Czuliśmy nawet niedosyt - tak ciekawie  i dla wszystkich bardzo przystępnie wypowiadał się prowadzący. Bas opowiadał o tym, jak radzić sobie ze stresem podczas egzaminów, testów i odpowiedzi, podawał praktyczne wskazówki pozwalające szybko rozładować emocje i nie dopuścić, by przejęły nad nami kontrolę. Otrzymaliśmy też mnóstwo porad dotyczących sposobów zapamiętywania słówek w języku obcym, przygotowywania się do testów, zaliczeń.

Nawet osoby, które obawiały się, że nie zrozumieją wykładowcy poczuły wielką satysfakcję, gdyż wszystko było jasne, ciekawie podane, a momentami w bardzo zabawny sposób. Wielu uczniów zapisało się na kolejne wyjścia na anglojęzyczne wykłady. Wyjście zorganizowała mgr Karolina Szantyka-Pawlak, drugim opiekunem była mgr Monika Szajbel.

 

 Opr. i fot.: Karolina Szantyka-Pawlak