W środę 25 września klasy II a gimnazjum oraz II liceum wybrały się do Muzeum Narodowego na lekcję muzealną. Tematem lekcji była umiejętność oglądania dzieł sztuki, czyli „Jak patrzeć na dzieło sztuki?”

W czasie zajęć młodzież, na przykładzie różnych obrazów, mogła nauczyć się patrzenia na dzieło sztuki w taki sposób, aby jak najwięcej "powiedziało" ono odbiorcy. Zadaniem uczniów była interpretacja obrazu z punktu widzenia jego formy i treści. Młodzież poznała też różne zasady komponowania, które były stosowane w malarstwie na przestrzeni czasu. Uczniowie mogli też powtórzyć i usystematyzować swoją wiedzę, którą zdobyli na lekcjach języka polskiego czy historii.

Mamy też nadzieję, że taka lekcje i zwiedzanie zasobów Muzeum Narodowego, nie tylko wzbogaci uczniów, ale też pomoże lepiej przygotować się do egzaminów, które są przed drugoklasistami.

mgr Joanna Pawłowska