W piątek, 3. stycznia 2014 r. spotkaliśmy się w kaplicy klasztornej, aby wysłuchać koncertu kolęd w wykonaniu chóru szkolnego. Chór pod batutą p. Marii Urbanek wykonał kilka najpiękniejszych polskich kolęd. Następnie przedstawiciele samorządu rozdali wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły poświęcone wcześniej opłatki i nastąpił czas wzajemnego składania życzeń.

Gdy już wszyscy wszystkim złożyli życzenia, wróciliśmy do kaplicy, aby usłyszeć wyniki konkursów, które miały miejsce podczas jarmarku przedświątecznego. Pani mgr Karolina Szantyka – Pawlak w imieniu Departamentu Języków Obcych ogłosiła długo wyczekiwane wyniki. W konkursie na najlepiej ustrojoną salę zwyciężyły klasy II b i I gimnazjum. Drugie miejsce zajęły I i II liceum, a trzecie III gimnazjum. Konkurs ze znajomości obyczajów świątecznych w krajach anglo -, niemiecko – i hispanojęzycznych wygrała drużyna z klasy II a gimnazjum, drudzy byli przedstawiciele klasy III gimnazjum, a trzecie miejsce zajęła II liceum. Po jarmarku nadszedł czas na wyniki konkursu „Korzenie mojej rodziny. Drzewo genealogiczne”. Nauczycielki:  mgr Anna Bandyk i mgr Joanna Pawłowska przedstawiły wyniki oraz wręczyły nagrody i wyróżnienia. Jury przyznało trzy wyróżnienia. Dla Aleksandra Ratajczaka za elegancję, dla Joanny Łopato za ujęcie artystyczne oraz dla Wojciecha  Patz  za szczegółowość. Natomiast główne nagrody otrzymali: III miejsce Tomasz Bańczyk z klasy II LO, II miejsce Joanna Mieloch z klasy I gimnazjum, a zwyciężyła Marta Wieczorek z klasy II liceum. Wszystkie prace nagrodzone oraz pozostałe, równie piękne drzewa genealogiczne można oglądać w holu szkoły do końca stycznia.

Po wręczeniu nagród przeszliśmy do szkoły, gdzie w salach lekcyjnych odbyła się dalsza część programu – wigilie klasowe. Przy bogato zastawionych stołach zasiedli uczniowie z wychowawcami i nastąpił najmilszy moment dnia, czyli wręczanie prezentów.

opr. mgr Joanna Pawłowska
fot. Dominika Gmachowska

{sfx url='https://plus.google.com/u/0/b/111829012202749903572/photos/111829012202749903572/albums/5964757586664693825'}