30 stycznia - to zwykły dzień. Szkoła, sprawdziany, zadania domowe, matematyka, polski, angielski. Druga liceum postanowiła ukrócić panowanie szarej codzienności i wykorzystała tę szansę. Jutro nasza koleżanka, Ada, obchodzi 17.urodziny! Ada jest osobą serdeczną, ciepłą i można zawsze na niej polegać. Jest jednym z wielu indywiduów, które tworzą społeczność szkoły, ale z pewnością można określić ją jako wyjątkową. Nie chcieliśmy, by Ada zbyt szybko domyśliła się, że mamy dla niej niespodziankę. W całej szkole pojawiły się siedemnastki. Ada, jak zwykle zakręcona, nie podejrzewała niczego, choć dziwny był już sam fakt, że dostała lizaka za odpowiedź z historii...

(w sumie lizaków dostała siedemnaście:)). Musiała wykonać parę zadań, które dziwnym trafem były związane z liczbą 17. Dopiero licząc zadanie matematyczne na przyrodzie i widząc  wynik – 17 – zaczęła mieć cień wątpliwości, czy to przypadek, czy celowe działanie. Jak to z urodzinami bywa, był tort, prezenty i śmiechy. Cały dzień kręcił się wokół Ady. I bardzo dobrze, zasłużyła na ten dzień. Dziękujemy jej za obecność i uśmiech. Dziękujemy również pani Piwowarczyk, panu Topolewskiemu, siostrze Iwonie, siostrze Bernadecie i siostrze Grażynie i wszystkim innym, którzy włączyli się w organizację urodzin :) Mimo że było parę sytuacji kryzysowych z powodu niemożności wstawania wcześnie rano jednego z organizatorów, to wszystko się udało. Mamy nadzieję, że Ada była zadowolona i szczęśliwa.

Dziękujemy Ci Aduś, że jesteś!

Opr.: Aleksandra Konieczna
Fot.: Matylda Lewandowska

{sfx url='https://plus.google.com/u/0/b/111829012202749903572/photos/111829012202749903572/albums/6110408400482027409'}