W środę, 25 marca, w Święto Zwiastowania Pańskiego zgromadziliśmy się w kaplicy klasztornej, aby wspólnie świętować Dzień Patrona Szkoły. Uroczystość rozpoczęła się Eucharystią w intencji: o dobre rozeznanie powołania dla wszystkich uczniów, którą koncelebrowali ksiądz proboszcz Marian Ciesielski i o. Marcin Łyda. Po Mszy Świętej teatr szkolny „Carpe Diem” zaprezentował nam przedstawienie pt. Marana Tha. Jego celem było wywołanie refleksji nad własnym życiem, sensem istnienia i wiarą. Po przerwie Siostra Dyrektor wręczyła uczniom klas trzecich gimnazjum i liceum Nagrody Dyrektora Szkoły, które są wyróżnieniem za trzyletnią sumienną naukę,  pracę na rzecz klasy i szkoły oraz wzorowe zachowanie.

Następnie wszyscy przeszliśmy do hali sportowej, gdzie odbył się finał konkursu Moda za czasów Mieszka I. Uczniowie, według wylosowanej kolejności, prezentowali stroje, które samodzielnie wykonali pod opieką wychowawców. Prace uczniów oceniali: Marta Kaźmierczak, p. Aleksandra Olkiewicz – Woźna, p. Izabela Piontek i p. Krzysztof Teklik. Jury brało pod uwagę zgodność z tematem (czy jest to strój odpowiadający czasom Mieszka I), estetykę wykonania, pomysł oraz prezentację stroju (zaprezentowanie stroju oraz odpowiedź na 3 pytania). Po zaprezentowaniu się wszystkich klas jury przyznało trzecie miejsce klasie III b gimnazjum, którą reprezentowała Oliwia Mańka, drugie miejsce klasie I b gimnazjum, której stroje prezentowali Milena Langner oraz Patryk Czekała. Konkurs wygrała klasa III liceum w składzie: Tomek Bańczyk, Mateusz Dajczak, Marysia Okulicz – Kozaryn, Michał Pawołek, Olek Ratajczak i Marta Wieczorek. Również publiczność mogła wybrać swojego zwycięzcę. W głosowaniu publiczności wygrała klasa III a gimnazjum reprezentowana przez Hanię Sulich, Mikołaja Chojnik – Konopę oraz Kubę Lewek. Konkurs dostarczył wiele radości i ukazał pomysłowość naszych uczniów. Na zakończenie uroczystości wspólnie zaśpiewaliśmy hymn szkoły i zakończyliśmy świętowanie Dnia Patrona.

opr.: mgr Joanna Pawłowska
fot.: Magda Olek

{sfx url='https://plus.google.com/u/0/b/111829012202749903572/photos/111829012202749903572/albums/6135275732664235633'}