Dzieci są po to, by je kochać, a nie tylko urodzić – powiedziała dr Laura Grześkowiak, specjalistka w naprotechnologii (z ang. Natural Procreative Technology), lekarz internista oraz nauczycielka Metod Rozpoznawania Płodności, która 31. marca 2015 prowadziła ciekawą prelekcję dla uczniów naszego liceum.  Myśl oczywista, ale rozpatrywana w kontekście omawianych w czasie wykładu zagadnień, uświadomiła słuchaczom, że do poczęcia dziecka trzeba dobrze się przygotować, a urodzenie  upragnionego potomka to dopiero początek drogi wychowania. Pani dr Laura Grześkowiak wyjaśniła, czym jest naprotechnologia, w jaki sposób można pomóc małżeństwom, które bezskutecznie starają się o dziecko. Omówiła różnice między naprotechnologią a zapłodnieniem pozaustrojowym.

Podawała liczne przykłady z pracy konsultanta medycznego NaProTechnology, a także lekarza rodzinnego. Podkreślała również wagę profilaktyki zdrowia prokreacyjnego w okresie dorastania i w małżeństwie.

opr.: mgr Monika Koc
źródło fot.: http://www.radiomerkury.pl/audycja/porozmawiajmy-o/naprotechnologia-co-to-takiego.html