SP1 LO1

Zgodnie z tradycją naszej szkoły, w przedostatni dzień roku szkolnego, odbył się piknik szkolny. Wszystkich uczestników przywitała Siostra Dyrektor Hanna Słodzinka CR, a modlitwę na powitanie dnia poprowadziła p. Damian Krawczyk. Następnie p. Joanna Pawłowska i Olga Kluziak zaprosiły do udziału w konkursie „Szkoła na wesoło”. Każda klasa przedstawiła przygotowane wcześniej scenki związane ze szkołą. Występy oceniało jury w składzie p. Marta Kaźmierczak, p. Aleksandra Olkiewicz – Woźna i p. Maciej Topolewski.

Konkurs wygrała klasa druga gimnazjum, która podbiła serca jury. Drugie miejsce zajęła klasa III A gimnazjum, trzecie I A gimnazjum. Po tak emocjonującym konkursie nastąpił chwila relaksu przy kiełbasce z grilla. Jednak samorząd szkolny i jego opiekunowie nie na długo dali odetchnąć imprezowiczom, ponieważ należało przygotować się do następnego, bardzo smacznego konkursu o „Srebrny widelczyk”. Klasy prześcigały się w zjednaniu sobie jury, które dzielnie spróbowało wszystkich wypieków. Degustatorami byli: p. Barbara Chmielewska – Brzostowska, p. Maciej Topolewski, Olga Kluziak i Ludwik Szermer. Mistrzami cukiernictwa zostali, zdaniem jury, uczniowie klasy II liceum. Ostatnim konkursem przygotowanym przez samorząd szkolny była „Żywa lina”. Uczniowie wraz z nauczycielami ze swoich ciał układali jak najdłuższą linę. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: do 20 osób i do 14. W zabawie wzięli udział też Rodzice i Absolwenci naszej szkoły. Konkurs w pierwsze kategorii wygrała klasa III A gimnazjum, pokonując o zaledwie 1,6 m klasę I B. Natomiast w kategorii do 14 uczniów wygrała klasa I A gimnazjum. Następnym punktem pikniku było wręczenie nagród z rozgrywanych dzień wcześniej meczów piłki siatkowej i koszykowej oraz nagród w konkursach języków nowożytnych, matematycznym „Kangurze” i języka polskiego. Na zakończenie przedstawicielki samorządu szkoły: Joanna Łopato i Anna Szulta wręczyły nauczycielom i pracownikom szkoły „Złote Róże Jadwigi” w kategoriach tak zróżnicowanych, jakie tylko można sobie wyobrazić. Piknik szkolny Anno Domini 2015 przeszedł do historii, a nie byłby tak udany, gdyby nieoceniona pomoc p. Szczepana Tomczaka – emerytowanego nauczyciela muzyki.

Opr.: mgr Joanna Pawłowska
Fot.: A. Salamon

{sfx url='https://plus.google.com/b/111829012202749903572/photos/111829012202749903572/albums/6164287153941449649'}

2019 brazowe liceum perspektywy


 

Wyniki egzaminów

Newsletter - Zapisz się!
SZKOLNY QUIZ

Copyright © Filip Niedziela

 

Synergia logo 3

Kajecik Nr41 mokladka
 


 

Nasi partnerzy

 

 

© Strony internetowe w Joomla - Poznań :: SOLmedia.pl 2013