SP1 LO1

W Dniu Zwiastowania Pańskiego obchodziliśmy święto naszej Patronki. W tym roku była to wyjątkowa uroczystość, bo przeżywana w 150. rocznicę urodzin Matki Jadwigi Borzęckiej, w Roku Wiary i w naszym szkolnym Roku Patrona.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Dnia Patrona 2013.     

     

Uroczystości rozpoczęły się Eucharystią celebrowaną przez o. Krzysztofa Machelskiego i księdza proboszcza Mariana Ciesielskiego. Uczestniczyli w niej nie tylko uczniowie i pracownicy szkoły, ale też przełożona Prowincji Poznańskiej Sióstr Zmartwychwstanek – s. Ewa Maria Budnik CR, przełożona Domu – s. Agnieszka Wilmańska CR oraz przedstawiciele Zespołu Rodziców. Podczas Mszy Świętej nastąpiła zmiana pocztów sztandarowych oraz odbyło się dodatkowe ślubowanie uczniów, którzy doszli do naszej szkoły w trakcie trwania roku szkolnego. Na zakończenie Eucharystii został odśpiewany hymn szkoły.

  Po przerwie mogliśmy podziwiać recytację fragmentów poezji i prozy w wykonaniu naszych uczniów. Teksty dotyczyły naszej Patronki. Po raz pierwszy usłyszeliśmy wiersz, który zwyciężył w konkursie na poezję o Patronce. Autorkami tekstu pt. „Znacie Jadwigę?” są Kasia Lachman i Marysia Okulicz – Kozaryn z klasy I LO. Następnie odbył się finał konkursu „Nasze spotkania z Matką Jadwigą”. Każda klasa na lekcjach wychowawczych przygotowywała dowolną formę prezentacji o Patronce. Następnie wychowawcy wybierali najlepszy, który został przedstawiony na forum szkoły. W konkursie zaprezentowano: albumy o życiu Matki Jadwigi – klasy I a i I b gimnazjum oraz II LO, krzyżówkę – klasa III gimnazjum, grę planszową – klasa II a gimnazjum, grę internetową – klasa II b gimnazjum, piosenkę „Matko Jadwigo, proszę Cię” oraz obraz na jedwabiu i kartkę z życzeniami w wielu językach obcych – klasa I LO, film o Patronce – klasa III LO.

Po zaprezentowaniu swoich prac, nastąpiło głosowanie. Uczniowie na specjalnych kartkach głosowali na najlepszy projekt i oddzielnie grono pedagogiczne wraz z zaproszonymi gośćmi. W głosowaniu uczniów z ogromną przewagą zwyciężyła klasa I LO, drugie miejsce zajęła II LO, a trzecie III gimnazjum. Nauczyciele i goście uznali, że najlepsza jest piosenka do Patronki autorstwa klasy I liceum.

            W trakcie uroczystości zostały wręczone Nagrody Dyrektora Szkoły dla uczniów kończących w tym roku naukę w gimnazjum i liceum. Następnie został rozstrzygnięty konkurs na najciekawszą gazetkę klasową o Patronce, który wygrała klasa pierwsza liceum. Pani Karolina Szantyka – Pawlak nagrodziła osoby, które wzięły udział w konkursie językowym, a pan Krzysztof Puk wręczył nagrody dla najlepszych ekspertów od mapy. Na zakończenie p. Artur Salamon ogłosił wyniki Turnieju Piłki Nożnej – edycja 2013. Zostały wręczone dyplomy za II i III miejsce. Pierwsze miejsce zajęła drużyna rodziców i nauczycieli. Gratulujemy!

            Na zakończenie uroczystości w kaplicy odmówiliśmy wspólnie modlitwę i mogliśmy przejść do budynku szkoły, aby obejrzeć wystawę poświęconą Matce Jadwidze Borzęckiej.

mgr Joanna Pawłowska

{sfx url='https://plus.google.com/b/111829012202749903572/photos/111829012202749903572/albums/5869991171202815089'}

2019 brazowe liceum perspektywy


 

Wyniki egzaminów

Newsletter - Zapisz się!
SZKOLNY QUIZ

Copyright © Filip Niedziela

 

Synergia logo 3

Kajecik Nr41 mokladka
 


 

Nasi partnerzy

 

 

© Strony internetowe w Joomla - Poznań :: SOLmedia.pl 2013