SP1 LO1

„Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy kto w niego wierzy, nie zginął, lecz miał życie wieczne” J 3, 16

Wielki Post to okres 40 dni, w czasie których każdy z nas może się zastanowić nad swoim postępowaniem i spojrzeć w głąb  siebie. Czasem jest to trudne zadanie, dlatego istnieją…

REKOLEKCJE!!! Rozpoczynające się w naszej  szkole tradycyjnie w Środę Popielcową, i trwające 3 dni aż do piątku. Czas przeznaczony na rekolekcje spędziliśmy owocnie na słuchaniu, dzieleniu się wiedzą i integrowaniu się w grupach. W tym roku ponownie naszym rekolekcjonistą był o. Rafał Golina ze Zgromadzenia Zmartwychwstańców.

W Środę Popielcową zaczęliśmy Mszą Świętą, na której ksiądz posypał wszystkim głowy popiołem na znak pokuty. Później wygłosił kazanie, wskazując nam, jak mamy się przygotować na Zmartwychwstanie Pana Jezusa. Mówił nam, że możemy się modlić wszędzie (zabierając w ten sposób Boga ze sobą), w tramwaju, podczas treningu, czy nawet przed posiłkiem. Nie może to być modlitwa jednostronna, podkreślał o. Rafał, nie możemy wskazywać Panu Jezusowi co, jak, kiedy i gdzie ma zrobić, ma być to rozmowa, jak z naszym rówieśnikiem, z kimś, na kim bardzo nam zależy. Następnie poradził nam, że warto uczestniczyć w nabożeństwach wielkopostnych tj. Gorzkich Żalach czy  Drodze Krzyżowej. Wyjaśnił, w jakich okolicznościach można uzyskać odpust, ale nie dla nas samych, lecz dla kogoś zmarłego, duszy cierpiącej w czyśćcu, aby skończyła swe oczyszczenie i dostąpiła chwały Bożej. Usłyszeliśmy też, ze w ramach modlitwy warto czytać Pismo Święte, rozmyślać nad tym, co mówi do nas Bóg.

Wielki Post trwa, warto pamiętać o wskazówkach ojca rekolekcjonisty, bo mogą nam się przydać w życiu. Czy skorzystaliśmy? Na to pytanie każdy musi sobie w sercu odpowiedzieć.

Opr.: Mikołaj Konieczny,
Fot.: Piotr Michalski
 

{sfx url='https://plus.google.com/b/111829012202749903572/photos/111829012202749903572/albums/6250054892355022689'}

2019 brazowe liceum perspektywy


 

Wyniki egzaminów

Newsletter - Zapisz się!
SZKOLNY QUIZ

Copyright © Filip Niedziela

 

Synergia logo 3

Kajecik Nr41 mokladka
 


 

Nasi partnerzy

 

 

© Strony internetowe w Joomla - Poznań :: SOLmedia.pl 2013