SP1 LO1

Tradycyjnie w  ostatni czwartek roku szkolnego odbył się piknik szkolny. Rozpoczął się wspólną modlitwą, a następnie odbyły się konkursy przygotowane przez Samorząd Uczniowski. Pierwszym zadaniem było stworzenie stroju wakacyjnego. Dwie osoby z każdej klasy „ubierały” modelkę, według własnego pomysłu, z wcześniej przygotowanych materiałów. Zdaniem jury najciekawszy strój stworzyła klasa II b, a według publiczności II a. Następnie jury oceniało stoły piknikowe, które wspólnie przygotowały klasy. Fantazja w tworzeniu kompozycji piknikowych była ogromna. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła klasa II b. Kolejną konkurencją był „Warkocz”.

Tu bezkonkurencyjna była para Radosław Mazurek i Maria Banasiak z klasy II a. Takiego wykonania warkocza nie powstydziłby się najlepszy fryzjer. Ostatnim zadaniem, chyba najtrudniejszym, było namalowanie portretu wychowawcy. Każda klasa wytypowała jednego, najbardziej uzdolnionego ucznia, którego zadaniem było namalowanie swojego wychowawcy. Czas wykonania zadania był ograniczony do 15 min. Artysta tworzył nie tylko pod presją publiczności, ale też czasu. Wszyscy poradzili sobie wspaniale, a najlepsza okazała się Julia Bartkowiak z klasy III a, która malowała p. Monikę Koc.

Piknik szkolny to nie tylko konkursy, ale przede wszystkim dobra zabawa w szkolnym gronie. Pogoda bardzo dopisała, a przygotowany przez Samorząd Uczniowski grill i napoje cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Opr.: mgr Joanna Pawłowska
Fot.: dr Artur Salamon

2019 brazowe liceum perspektywy


 

Wyniki egzaminów

Newsletter - Zapisz się!
SZKOLNY QUIZ

Copyright © Filip Niedziela

 

Synergia logo 3

Kajecik Nr41 mokladka
 


 

Nasi partnerzy

 

 

© Strony internetowe w Joomla - Poznań :: SOLmedia.pl 2013