Żaden z nas nie spodziewał się takiej eksplozji uczuć czekając na pociąg do Krakowa w piątek o szóstej rano. Grupą dziewięcioosobową wyruszyliśmy na IX Zmartwychwstańcze Spotkanie Młodych (które odbyło się 22-24 września), aby nauczyć się pokochać samych siebie takimi jakimi jesteśmy. Ojcowie zmartwychwstańcy przyjęli nas z radością serca i zastawionym stołem, dzięki czemu z pełnymi brzuchami mogliśmy podjąć wyzwanie które nam postawili. Oprócz paneli tematycznych mieliśmy spotkania w małych grupkach, na których dyskutowaliśmy na temat konkretnych fragmentów Biblii.

Oczywiście nie mogło zabraknąć w tym czasie kontaktu z Bogiem. Codziennie rano witaliśmy naszego Stwórcę jutrznią, a żegnaliśmy śpiewając nieszpory. Ponadto oddawaliśmy Mu cześć poprzez Eucharystię. 

Wielką niespodzianką okazała się wizyta czterech mężczyzn ze wspólnoty Cenacolo, którzy opowiedzieli nam o swoich doświadczeniach w szukaniu Boga. Wspominali oni czasy, kiedy sięgnęli dna i walczyli z uzależnieniami stając się z czasem rycerzami Jezusa Chrystusa. Ich świadectwa otworzyły nasze serca i poruszyły naszą wrażliwość na bliźniego.

Jestem pewna, że wszyscy uczestnicy wycieczki zgodzą się ze mną, że największym punktem kulminacyjnym była Adoracja Najświętszego Sakramentu. Ojcowie zadbali o odpowiedni klimat do modlitwy oraz wzruszającą oprawę muzyczną. Sądzę, że nikt nie wyszedł po Adoracji zawiedziony. 

W imieniu uczestników wycieczki pragnę podziękować s. Aleksandrze i s. Rafaeli za zorganizowanie wyjazdu do Krakowa. Już nie możemy doczekać się następnego tak owocnego spotkania z Bogiem!

Hanna Sulich

2019 brazowe liceum perspektywy


 

Wyniki egzaminów

Newsletter - Zapisz się!
SZKOLNY QUIZ

Copyright © Filip Niedziela

 

Synergia logo 3


 

Kajecik Nr41 mokladka
 


 

Nasi partnerzy

 

 

© Strony internetowe w Joomla - Poznań :: SOLmedia.pl 2013