23 kwietnia – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia to szczególna data w historii literatury światowej – rocznica urodzin lub śmierci takich pisarzy, jak: Miguel de Cervantes, William Shakespeare, Vladimir Nabokov. Natomiast w Katalonii 23 kwietnia przypada święto narodowe – jest to dzień świętego Jerzego, patrona Katalonii. Tego dnia Hiszpanie obdarowują się książkami i różami.

Szkolny program Światowego Dnia Książki (dla uczniów SP, gimnazjum i LO):

1. W dniach 23 – 27 kwietnia akcja Bookcrossing (Uwolnij książkę) - w bibliotece szkolnej. Aktywny udział w akcji będzie nagrodzony.
  2. 24 kwietnia – uczniowie mogą przebrać się/ pomalować w barwy Katalonii, każdy przebrany uczeń nie będzie pytany i dostanie w bibliotece słodką niespodziankę.
  3. Na dużych przerwach będzie możliwość posłuchania przez radiowęzeł hiszpańskiej muzyki.
  4. Uczniowie gimnazjum, pod opieką p. Moniki Szajbel przygotują plakaty promujące wydarzenie.

Joanna Pawłowska

2018braz