Wycieczka po Londynie to nie lada gratka. Okazję do odwiedzenia stolicy anglojęzycznego świata mieli uczniowie naszej szkoły 25 kwietnia 2018 roku pod opieką pani Karoliny Szantyki-Pawlak.

Całe wyjście zaczęło się od podróży tramwajem. Tramwajem do Londynu? Tak! Albowiem celem tego wyjazdu była Scena Wspólna szkoły Łejerów. Dwóch anglojęzycznych aktorów przygotowało niezwykłe przedstawienie, pozwalające każdemu zanurzyć się w ulice Wielkiego Londynu…

Po krótkim oczekiwaniu kurtyna podniosła się i autorski spektakl pod tytułem „One Day In London” rozpoczął się. Opowiadał on historię pełnego przygód dnia pewnego nastolatka o imieniu Chris w tytułowym Londynie. Po każdej scenie następowała krótka przerwa, aby wyjaśnić widzom wszelkie słowa, które mogły być niezrozumiałe. Dzięki temu każdy z nas mógł się nauczyć nowych słów w konkretnych sytuacjach i w konkretnym znaczeniu.

Dwuosobowa grupa native speakerów, która ten spektakl przygotowała, bardzo się starała, by na widowni panowała swobodna atmosfera . Muszę przyznać, że świetnie im się to udało. Kilka razy zdarzyło się, że na scenę został zaproszony widz, aby odgrywać trzecioplanowe role. Ten prosty zabieg spowodował, że wszyscy się angażowali i skupiali na przedstawieniu, a przy tym dobrze się bawili. W trakcie spektaklu poznałem wiele nowych słów, które mam nadzieję zapamiętam dzięki przystępnej formie przedstawienia.

Sympatyczna atmosfera i ciekawa fabuła sprawiły, że czas w teatrze upłynął nadzwyczaj szybko i nim się obejrzeliśmy już wracaliśmy do szkoły. Jestem jednak przekonany, że nikt z nas nie zapomni naszej krótkiej wycieczki do Londynu.

Opracowanie: Tomasz Chady, klasa 2B GIM