W dniu 19 kwietnia 2013 roku w murach naszego Liceum odbyło się II Spotkanie Absolwentów zorganizowane przez Klub Absolwenta. Tym razem cel naszego spotkania był szczególnie szczytny, bowiem zebraliśmy się przede wszystkim po to, aby wesprzeć jedną z absolwentek, Karolinę, zmagającą się z ciężką chorobą nowotworową.

Wsparcie to miało miejsce na dwóch płaszczyznach: duchowej – poprzez rozpoczynającą spotkanie Eucharystię oraz materialnej – poprzez zorganizowanie licytacji prac plastycznych uczniów naszej szkoły. Dzięki zaciętej rywalizacji o naprawdę gustowne dzieła młodych artystów udało nam się w sumie zebrać 1150 zł, które w całości przekazane zostaną Karolinie na zakup niezbędnego leku.

Bezpośrednio po Eucharystii pozostaliśmy na kilka chwil w kaplicy szkolnej, aby móc wspólnie przedyskutować m. in. kwestię formuły, według której Klub Absolwenta miałby funkcjonować w przyszłości i doszliśmy do konsensu, że spotkania absolwentów odbywać się będą przynajmniej raz do roku, dzięki czemu już teraz możemy serdecznie zaprosić wszystkich absolwentów i pracowników szkoły na III Spotkanie Absolwentów, które odbędzie się pierwszej połowie stycznia 2014 r.

Po krótkiej, acz rzeczowej dyskusji, udaliśmy się wspólnie na balkon szkolny w celu wykonania pamiątkowej fotografii. Następnie przeszliśmy do holu szkoły, gdzie mogliśmy powspominać razem z nauczycielami i siostrami dawne lata spędzone w murach Liceum Sióstr Zmartwychwstanek, a czyniąc to, mogliśmy się jednocześnie przekonać o wielkich talentach cukierniczych części spośród nas.

Wydaje się, że w pełni uzasadnione będzie uznanie II Spotkania Absolwentów za w pełni udane, czego dowodem może być fakt, że ostatni uczestnicy opuścili je po godzinie 22.00.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

Do zobaczenia następnym razem!

Klub Absolwenta

Fot. mgr Justyna Góra

{sfx url='https://plus.google.com/b/111829012202749903572/photos/111829012202749903572/albums/5868861099996817361'}

2019 brazowe liceum perspektywy


 

Wyniki egzaminów

Newsletter - Zapisz się!
SZKOLNY QUIZ

Copyright © Filip Niedziela

 

Synergia logo 3


 

Kajecik Nr41 mokladka
 


 

Nasi partnerzy

 

 

© Strony internetowe w Joomla - Poznań :: SOLmedia.pl 2013