sp2022 lo2022

LW

We wtorek, 30 kwietnia 2019r., uczniowie szkoły podstawowej oraz klasy 3A gimnazjum udali się wraz z nauczycielkami fizyki i biologii, na wycieczkę do Laboratorium Wyobraźni Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji UAM. Laboratorium Wyobraźni to nasze poznańskie centrum nauki, w którym można się przekonać, że nauka wcale nie musi być nudna, a wręcz przeciwnie – może być wspaniałą przygodą. Taki był też cel naszej wycieczki – rozwijanie wyobraźni, rozbudzanie ciekawości świata, zainteresowanie naukami ścisłymi i przyrodniczymi.

W Laboratorium czekały nas trzy atrakcje – trzy rodzaje zajęć. Na początek trochę rozrywki, czyli zajęcia z interaktywną grą Knoocker. Zasada grania była prosta – trzeba trafić piłeczką w elementy gry komputerowej wyświetlanej na interaktywnej ściance. Trzyosobowe drużyny, na które byli podzieleni uczniowie, rywalizowały między sobą. Przy okazji świetnej zabawy można było ćwiczyć refleks i umiejętność współpracy w grupie oraz poznać podstawowe zasady akustyki.

Następnie udaliśmy się do laboratorium chemicznego, gdzie ubrani w ochronne fartuchy, prowadziliśmy eksperymenty, dolewaliśmy, mieszaliśmy, dmuchaliśmy bańki mydlane, produkowaliśmy elastyczne, sprężyste gniotki do zabawy.

Na koniec - przejście przez interaktywną ekspozycję, na której można było samodzielnie poznać zjawiska z różnych dziedzin fizyki: hydrostatyki i hydrodynamiki, elektryczności i magnetyzmu; można było doświadczyć potęgi próżni próbując rozdzielić półkule magdeburskie; w tak zwanej „ciemni” można było obserwować zjawiska optyczne i przekonać się, czy lodem można rysować.

Zabawa, przygoda i nauki ścisłe? Tak, można to pogodzić. A czas w Laboratorium Wyobraźni upływa superszybko.

Opr. i fot.: A. Piwowarczyk

 

 

 

Synergia logo 3

kalend2122

kalendarium21 22

pomoc pan1

banerzdalnaUE pion

PROMOCJA 2
 


 

1 2021
 

Nasi partnerzy

 

 

© Strony internetowe w Joomla - Poznań :: SOLmedia.pl 2013