08Uczestnicy surwiwalowej przygody trzy dni spędzą w Puszczy Noteckiej stawiając czoła niezwykłym wyzwaniom. Wychowawca niestrudzenie publikuje na szkolnym funpage'u informacje o najnowszych osiągnięciach swojej ekipy. I tak np. dowiadujemy się na gorąco, że szałasy i ogniska sygnałowe zbudowane przez klasę VIII są WZORCOWE!!!! Będą stanowić materiał ilustracyjny dla kolejnych grup! W programie przewidziano symulacje terenowe, zadania logiczno–sprawnościowe, elementy MICE (gry decyzyjne utrzymane w konwencji detektywistycznej).

Uczestnicy wyprawy (w trakcie realizacji zadań stawianych przez instruktorów) rozwiązywać będą rzeczywiste problemy, a poszczególni członkowie grup realizujących zadania poznają swoje mocne strony, uczą się praktycznego sposobu rozwiązywania problemów i pokonywania trudności, rozwijają swoje umiejętności twórczego, kreatywnego myślenia. Wszystko to dzieje się w zdrowym otoczeniu przyrody, w atmosferze współpracy, zabawy i przyjaźni.

Fot.: A. Salamon

2018braz