sp2022 lo2022

Wycieczka do Wielkopolskiego Parku Narodowego

W dniu 12 czerwca 2019 r. odbyła się wycieczka przyrodnicza do Wielkopolskiego Parku Narodowego, w której uczestniczyli uczniowie klasy siódmej i ósmej pod opieką p. Moniki Zarębskiej, p. Aleksandry Olkiewicz-Woźnej i p. Aliny Piwowarczyk. O godzinie 8.17 wyjechaliśmy pociągiem z poznańskiego dworca i błyskawicznie pokonaliśmy trasę 18 km, docierając o godzinie 8.35 do Mosiny. Po krótkim spacerze ulicami miasta weszliśmy na teren Wielkopolskiego Parku Narodowego.

Trasa naszej wędrówki wiodła w pobliżu takich atrakcji, jak:wieża widokowa (z której podziwialiśmy piękną okolicę i próbowaliśmy ustalić kierunki świata), głaz W. Zamoyskiego, wiekowe drzewa-pomniki przyrody, studnia Napoleona (czy on naprawdę tu był?). Następnie wędrowaliśmy wzdłuż jeziora o wdzięcznej nazwie Kociołek oraz brzegiem Jeziora Góreckiego. Po drodze uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonywali przygotowane dla nich zadania geograficzno-biologiczno-matematyczne. Ostatnim etapem była wędrówka malowniczą leśną trasą w kierunku Puszczykówka, wprost na pyszne lody, którymi delektowaliśmy się przed odjazdem pociągiem (wspaniale klimatyzowanym) do Poznania.

Wycieczka dostarczyła uczestnikom wielu wspaniałych wrażeń; pogoda cudownie dopisała (temperatura 306 Kelvinów robiła wrażenie!!); a czas spędzony na łonie przyrody był doskonałym oderwaniem się od szkolnej codzienności.

A na koniec zadanie z fizyki (spośród wszystkich, którzy podejmą to wyzwanie i przekażą mi pisemną prawidłową odpowiedź do godziny 900 w poniedziałek, 17 czerwca, rozlosowana zostanie nagroda): Korzystając z informacji zawartych w tekście oblicz, z jaką średnią prędkością (w km/h) jechał pociąg na trasie Poznań-Mosina. Uzasadnij, dlaczego obliczona średnia prędkość pociągu nie pokrywa się z prędkością chwilową.

Opr. i zdjęcia: mgr Alina Piwowarczyk

 

 

Synergia logo 3

kalend2122

kalendarium21 22

pomoc pan1

banerzdalnaUE pion

PROMOCJA 2
 


 

1 2021
 

Nasi partnerzy

 

 

© Strony internetowe w Joomla - Poznań :: SOLmedia.pl 2013