DSC06121

101. Rocznicę Odzyskania Niepodległości uczciliśmy w szkole 12. listopada 2019 r. Po mszy św. w intencji naszej Ojczyzny zobaczyliśmy krótką inscenizację w wykonaniu grupy teatralnej „Carpe Diem” będącą częścią projektu Her Story. Aktorzy przedstawili biogramy trzech wybitnych kobiet epoki Młodej Polski. Po przerwie mieliśmy radość uczestniczyć w projekcie PATRIOTYCZNE SPOTKANIA Z MUZYKĄ POLSKĄ „Cała Polska śpiewa pieśni polskich kompozytorów”.

Pani Magdalena Krysztoforska-Beucher - zachęciła uczestników do powrotu do korzeni - wspólnego śpiewania w domach, które skupiało ludzi wokół idei patriotyzmu. Spotkanie miało dwie części. W pierwszej części artyści: Magdalena Krysztoforska – Beucher (sopran), David Beucher (tenor)  i Anna Hajduk (fortepian) wykonali dla publiczności 45-minutowy koncert złożony z najpiękniejszych arii i pieśni polskich kompozytorów: Stanisława Moniuszki, Fryderyka Chopina, Mieczysława Karłowicza, Ignacego jana Paderewskiego, a także solowych utworów fortepianowych.

W drugiej części, po wprowadzeniu merytorycznym, rozgrzewce i rozśpiewaniu publiczność zaśpiewała cztery pieśni Stanisława Moniuszki. W koncercie uczestniczyli także rodzice i dziadkowie uczniów. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszy Promocji Kultury”.

Opr. i fot.:   s. IM