SP2021 LO2022

20191207 092134

Na zdjęciach poniżej możemy zobaczyć aktywności klasy siódmej, która w ramach lekcji chemii sieciowała klej - robili kolorowe i pachnące slimy oraz badali gęstość roztworów. Natomiast klasa I D, w ramach lekcji chemii, robiła odlewy gipsowe (Wiązanie gipsu polega na jego połączeniu się z wodą i przejściu w gips dwuwodny, co powoduje jego stwardnienie. Jakość wyrobu zależy od dokładności wymieszania z wodą i ilości dodanej wody. Po zakończonym procesie twardnienia gips uzyskuje pełną wytrzymałość. Jest materiałem, który chłonie wilgoć i rozpuszcza się w wodzie).

 

 

Białe fartuchy i okulary założyli uczniowie klas drugich i trzecich liceum, aby bezpiecznie wykonać doświadczenia z chemii organicznej. Uczniowie w ramach rozszerzenia spotkali się w sobotę, aby wykonać doświadczenia: odróżniania alkoholi alifatycznych od aromatycznych, odróżniania aldehydów od ketonów (próba Trommera). Ponadto badali właściwości alkoholi monohydroksylowych (etanol) i polihydroksylowych (gliceryna), aldehydów i ketonów oraz otrzymywali pachnące związki (estry).

Najwięcej radości było podczas przedświątecznych warsztatów mydlarskich, które odbywają się w każdej klasie, w ostatnim tygodniu przed świętami - mydło ręcznie wyprodukowane z bazy glicerynowej, to doskonały pomysł na prezent albo na przedświąteczny kiermasz klasowy :).

 

Opr. i fot.:   mgr I. Rypińska

 

Synergia logo 3

kalend2122

kalendarium21 22

pomoc pan1

banerzdalnaUE pion

PROMOCJA 2
 


 

1 2021
 

Nasi partnerzy

 

 

© Strony internetowe w Joomla - Poznań :: SOLmedia.pl 2013