W sobotę 14 marca 2015 r. drzwi naszej szkoły zostały otwarte dla zwiedzających. Wszystkich przybyłych przywitała Siostra Dyrektor, która pokrótce przedstawiła naszą szkołę, a chór szkolny wykonał kilka utworów. Na scenie zaprezentował się też zespół wokalny Bel Suono. Teatr szkolny Carpe Diem zaprosił także wszystkich do galerii strychowej na dwie odsłony inscenizacji Juliusz Cezar, czyli jacy jesteśmy…”. Marysia, Jagoda, Filip i Dominik z klasy 2 gimnazjum, pod kierunkiem nauczycielek matematyki  - mgr Małgorzaty Krych i mgr Justyny Nowak, przygotowali turniej Jeden z dziesięciu…, który rozgrywał się w Sali nr 6. Dziewczęta z klasy drugiej gimnazjum przedstawiły zasady gry bibliotecznej Śladami Borejków,

zachęcając kandydatów do udziału w konkursie i zwiedzania biblioteki szkolnej. Oliwia, Asia, Marysia rozdawały kart konkursowe i zapraszały do zabawy, a Olga przebrana za mola książkowego „latała” między uczestnikami konkursu i pomagała w odpowiedziach na pytania oraz wskazywała, gdzie zostały ukryte kartki z fotografiami związanymi z „Jeżycjadą”. O godzinie dwunastej dziewczyny ogłosiły wyniki konkursu, który dla trzech osób okazała się bardzo prosty, gdyż ich odpowiedzi były bezbłędne. Dlatego o wyłonieniu zwycięzcy zadecydował czas dostarczenia kart konkursowych.

            Konkurs biblioteczny został zrealizowany w ramach gimnazjalnego projektu edukacyjnego. Oliwia, Asia, Marysia i Olga przygotowały nie tylko konkurs związany z książkami Małgorzaty Musierowicz, ale też namalowały plakaty przedstawiające bohaterów „Jeżycjady”. Prace można było obejrzeć w bibliotece szkolnej, gdzie czekała również słodka niespodzianka serwowana przez twórczynie projektu.

Uczestnicy Drzwi Otwartych mogli także wziąć udział w Quizie szkolnym, przygotowanym przez Filipa Niedzielę z klasy I liceum. Tutaj można było zdobyć w nagrodę szkolny kubek - ufundowany przez Zespół Rodziców. A na wszystkich czekała kawa, herbata i ciasto, które przygotował także Zespól Rodziców.

Opr.: mgr Joanna Pawłowska
fot.: Magda Olek i Piotr Michalski

{sfx url='https://plus.google.com/b/111829012202749903572/photos/111829012202749903572/albums/6126081677370496161'}

 

Synergia logo 3

kalend2122

kalendarium21 22

pomoc pan1

banerzdalnaUE pion

PROMOCJA 2
 


 

1 2021
 

Nasi partnerzy

 

 

© Strony internetowe w Joomla - Poznań :: SOLmedia.pl 2013