Drzwi Otwarte, 22.02.2017

Otwieramy Szkołę Podstawową w GLOSZP

 

Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu, 26.01.2017

Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu to jedna z największych kuźni młodzieżowych projektów społecznych i inkubator przyszłych elit! W roku szkolnym 2016/2017 ruszyła już piąta edycja tego projekt Klubu Jagiellońskiego (szczegóły na stronie www.anp.kj.org.pl). Nasza szkoła bierze w nim udział po raz pierwszy. Oprócz trzech spotkań w szkole (jedno już za nami), czekają nas trzy "zadania domowe". To one będą rywalizować o finał w Krakowie w czerwcu tego roku, a później być może o zwycięstwo. Te projekty to nakręcenie 150 sekundowego filmiku „Nowoczesny patriota w mojej okolicy”, następnie snap na temat swojej miejscowości, czyli oryginalny filmik o Poznaniu wykonany za pomocą aplikacji Snapchat.

Czytaj więcej: Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu, 26.01.2017

X Międzyszkolny Konkursu o Tytuł Mistrza Ortografii, 25.01.2017

25 stycznia 2017 r. miała miejsce Dziesiąta edycja Międzyszkolnego Konkursu o Tytuł Mistrza Ortografii. Konkurs zgromadził 38. uczestników z klas szóstych z siedmiu poznańskich szkół podstawowych. Honorowy patronat nad konkursem objęli:
1) Pan  prof. UAM dr hab. Zbigniew Kopeć - Dyrektor Instytutu Filologii Polskiej w Poznaniu,
2) Ksiądz Wojciech Nowicki - Dyrektor i Redaktor naczelny Katolickiego Radia EMAUS w Poznaniu,
3) Siostra Hanna Słodzinka CR - Przełożona Prowincji Poznańskiej Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego w Poznaniu.

Czytaj więcej: X Międzyszkolny Konkursu o Tytuł Mistrza Ortografii, 25.01.2017

Studniówka, 21.01.2017

21 stycznia 2017 r. tegoroczni maturzyści świętowali karnawał na tradycyjnym balu studniówkowym. Msza święta w ich intencji została odprawiona w szkolnej kaplicy przez ks. Grzegorza Zahorę, szkolnego katechetę. Poczęstunek i tańce odbyły się poza szkołą. Bardzo dobra atmosfera towarzyszyła biesiadom, a Maturzyści zdali pierwszy egzamin dojrzałości, dając dowód umiejętnościom dobrej organizacji, zgodnej współpracy i pełni radości i entuzjazmu we wspólnej zabawie.

Opr. i fot.: s. IM
 

Kolędowanie z ks. Abpem Stanisławem Gądeckim, 16.01.2017

Jak co roku, 16 stycznia 2017 na zaproszenie ks. Abpa Stanisława Gądeckiego spotkaliśmy się w gronie przedstawicieli szkół katolickich naszej diecezji  w Pałacu Arcybiskupim na Ostrowie Tumskim. Ks. Abp Stanisław Gądecki życzył, aby szkoły nasze dobrze kształciły umysły dzieci i młodzieży - bo światły umysł jest potrzebny by służyć społeczeństwu, jak również przekazywały wiarę, która daje motywację do działania aby zmieniać świat na lepsze. Pośród radosnego śpiewu kolęd, gwaru składanych życzeń i łamania opłatkiem nie zabrakło serdecznych spotkań, wymiany doświadczeń i dzielenia świątecznego stołu. Ks. Arcybiskup prosił o przekazanie swoich życzeń wraz z duszpasterskim błogosławieństwem wszystkim rodzinom uczniów, siostrom, nauczycielom i pracownikom naszej szkoły.

Opr. i zdjęcia: s. IM

Czytaj więcej: Kolędowanie z ks. Abpem Stanisławem Gądeckim, 16.01.2017

Losy Rudiego, 31.12.2016

 

List do Bohatera Poznańskiej Piątki, 31.12.2016

Życzenia prof. Jacka Łuczaka na Boże Narodzenie, 24.12.2016

Strona 1 z 40


 

Wyniki egzaminów

Newsletter - Zapisz się!
SZKOLNY QUIZ

Copyright © Filip Niedziela

 


 


 


 


 


 

 

Nasi partnerzy

 

 

© Strony internetowe w Joomla - Poznań :: SOLmedia.pl 2013