NA STULECIE NIEPODLEGŁEJ, 11.11.2018

DZIEŃ MIĘDZYKULTUROWY, 7.11.2018

Dzień międzykulturowy, 7.11.2018

Szkolna Liga Wolontariacka, 26.10.2018

W tym roku szkolnym Koło przyrodnicze rozpoczęło swoją działalność od zadań w ramach Szkolnej Ligi Wolontariackiej - wolontariacie na rzecz zwierząt z poznańskiego Ogrodu Zoologicznego. Wykonaliśmy m. in. gazetkę szkolną o niedźwiedziu brunatnym, aby przybliżyć nieco ten gatunek innym uczniom. Zachęcamy także wszystkich do włączenia się w zbiórkę orzechów włoskich dla niedźwiedzi z naszego ZOO do 23 listopada br.

Opr.: mgr Monika Zarębska

Koło Chemiczne, 27.10.2018

Finał Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych..., 25.10.2018

Nowoczesne laboratoria i obserwatorium astronomiczne w Toruniu, 23-24.10.2018

Wycieczka do Torunia, 23-24.10.2018W czasie wycieczki edukacyjnej do Torunia uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum uczestniczyli w laboratoriach fizycznych, biologicznych i chemicznych oraz zajęciach edukacyjnych w dwóch ośrodkach: Centrum Chemii w Małej Skali oraz Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. W programie wycieczki uwzględniono spacer po Starym Mieście i zwiedzanie Torunia oraz zajęcia z wypieku pierników w Toruńskiej Manufakturze Piernika. Nie zabrakło także pogodnego wieczoru  przy grillu.

Opr.: s. Aleksandra Maria CR
fot.: M. Zarębska, A. Piwowarczyk

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych..., 1-31.10.2018

Wizyta uczennic Marienschule w Fuldzie, 12-20.09.2018

Kilka tygodni temu zakończyła się wymiana polsko niemiecka ze szkołą Marienschule w Fuldzie. Kilkunastu uczniów naszej szkoły przyjmowało Niemki w swoich domach, przez co mogliśmy poznać różnice kulturowe, poćwiczyć język a przede wszystkim miło spędzić czas. Każdego dnia nauczyciele naszej szkoły organizowali wycieczki nie tylko na terenie Poznania, ale i okolic. Byliśmy w Muzeum Archeologicznym w Biskupinie, a także w Gnieźnie zwiedzać katedrę i robić bombki świąteczne oraz w Wolsztynie, w którym mogliśmy obejrzeć parowozy. Popołudnia i wieczory Niemki spędzały u rodzin – nie brakowało chwil wesołych i twórczych. Weekend był organizowany przez nas – polską młodzież z Poznania i okolic.

Czytaj więcej: Wizyta uczennic Marienschule w Fuldzie, 12-20.09.2018