20191016 113549

W Centrum Nauki EXPERYMENT można było wprawić w ruch skomplikowane mechanizmy wodne, poznać działanie śluzy, wytworzyć ogromny wir wodny, doświadczyć trzęsienia Ziemi, sprawdzić jak widzą zwierzęta, posłuchać śpiewu ptaków, poznać naturę dźwięku, elektryczności i magnetyzmu, przekonać się, w jaki sposób prawa fizyki ułatwiają podniesienie samochodu jedną ręką…

Trzydziestka uczniów Liceum i Szkoły Podstawowej wraz z opiekunkami: Siostrą Aleksandrą Ptaszkiewicz, Siostrą Dyrektor i p. Aliną Piwowarczyk wcześnie rano 15 października wyruszyła na edukacyjną wycieczkę do Gdyni. Przez dwa dni oddawaliśmy się przyjemnościom z dziedziny biologii, chemii i przede wszystkim fizyki.

Na zajęciach laboratoryjnych poznawaliśmy tajniki elektroniki, budowaliśmy układ scalony z efektownie świecących diod, sprawdzaliśmy, jakie roztwory przewodzą prąd elektryczny i konstruowaliśmy ogniwa.

W Akwarium Gdyńskim podziwialiśmy mieszkańców świata wodnego – kolorowe ryby przeróżnych kształtów, żarłoczne piranie, wielkie żółwie, wspaniałe koralowce i wiele innych okazów z różnych zakątków Ziemi. Podczas zajęć warsztatowych doświadczyliśmy bliskiego spotkania z … rekinem.

Wizyta w Papugarni była okazją do bezpośredniego kontaktu z pięćdziesięcioma bardzo towarzyskimi papugami.

Podczas wycieczki był także czas na spacer na punkt widokowy Kamienna Góra, z którego rozpościerała się przepiękna panorama Gdyni. Spacerowaliśmy też po nabrzeżu podziwiając cumujące tam okręty: ORP „Błyskawica” oraz „Dar Młodzieży”.

Wspaniała pogoda umożliwiła zachwycanie się barwami jesieni, a doskonałe humory i talenty muzyczne uczestników wycieczki spowodowały, że podróż upłynęła szybko i przyjemnie.

Opr. i fot.:   mgr Alina Piwowarczyk