Tradycyjnie ósmy raz spotkały się drużyny poznańskich szkół katolickich w naszej hali sportowej, aby rozegrać Turniej Piłki Nożnej o Puchar Proboszcza Parafii Chrystusa Sługi. Był to czas integracji, wymiany doświadczeń i nowych inspiracji - Gratulacje dla Zwycięzców!

Czytaj więcej: 8. Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej, 10.12.2018

Dzień Sportu, 20.06.2018W ostatnim tygodniu nauki szkolnej, jak co roku, mieliśmy Dzień Sportu. Frekwencja dopisała wspaniale, gdyż była to wyjątkowa okazja aby z nauczycielami poskakać przez linę, przez skakankę, wziąć udział w biegu sztafetowym i powalczyć o Puchar Siostry Dyrektor. Tegoroczni zwycięzcy to klasa 3B gimnazjum. Gratulujemy!

Opr. s. IM
Fot.: s. Aleksandra CR

W dniu 13.12.2017 odbył się VII Turniej Piłki Nożnej o Puchar Księdza Proboszcza Parafii Chrystusa Sługi. W zawodach uczestniczyły cztery reprezentacje gimnazjalne szkół katolickich. Wygrała drużyna młodzieży salezjańskiej, drugie miejsce zajęła reprezentacja szkoły Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej, trzecie miejsce – reprezentacja Gimnazjum  im. Św. Stanisława Kostki. Serdecznie gratulujemy! Więcej zdjęć...

W dniu 7 grudnia 2016 r. w Centrum Sportu i Rehabilitacji Poznańska  Szarotka reprezentacja naszej szkoły zmierzyła się w 6. Turnieju o Puchar Księdza Mariana Ciesielskiego - Proboszcza Parafii Chrystusa Sługi  z drużynami  z poznańskich szkół katolickich. Uczestniczyło w nim pięć drużyn: gimnazjum Księży Salezjanów, gimnazjum Ojców Pijarów, Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki, Gimnazjum im. św. Jana Pawła Il że Śremu oraz drużyna gospodarzy. Zawody rozgrywane były w miłej, sportowej atmosferze, choć zdarzały się sytuacje, w których sędziowie musieli studzić zapał i emocje zawodników. Ze swej strony chciałbym szczególnie wyróżnić postawę ucznia naszej szkoły Wojtka Kubiaka,

Czytaj więcej: 6. Turniej o Puchar Księdza Proboszcza Parafii Chrystusa Sługi, 7.12.2016

Ministranci (i nie tylko) z naszej szkoły, pod opieką ks. Grzegorza wzięli udział w Dekanalnym Turnieju Piłkarskim Ministrantów o Puchar Księdza Dziekana w kategorii gimnazjum, który odbył się w sobotę 1 października 2016 r. na boisku przy Katolickim Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Poznaniu. Chłopcy zagrali w składzie: W. Kubiak, J. Błaszak, H. Poradzewski, I. Stępka, J. Seeliger, M. Ziemkowski. W Turnieju brało udział 5 drużyn. Ostatecznie, po dwóch zwycięstwach i dwóch przegranych oraz z okrzykiem bojowym "Księciunio!!!" drużyna zajęła 3 miejsce. Chłopakom gratulujemy!

Opr. Ks. Grzegorz Zahora Cor
zdjęcia: https://www.facebook.com/mbbpoznan

12 lutego 2016 r. miał miejsce 3. zjazd Poznańskiej Ligi Szachowej Szkół. Naszą drużynę reprezentowali: Zuzana Choremska, Ludwik Szermer, Ewa Jarczyńska i Milena Langner. Organizatorami imprezy są: Gimnazjum nr 58 w Poznaniu oraz Wielkopolski Związek Szachowy. Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja szachów wśród młodzieży. Wydaje się, że cel ten udało się osiągnąć w naszej szkole - coraz powiększa się grono zainteresowanych! Oby tak dalej!

Opr.: s. IM
Fot. M. Topolewski

 

W dniu 9 grudnia 2015 r. w Centrum Sportu i Rehabilitacji Poznańska  Szarotka reprezentacja naszej szkoły zagrała w kolejnym,  5. Turnieju o Puchar Księdza Mariana Ciesielskiego - Proboszcza Parafii Chrystusa Sługi  z drużynami  z poznańskich gimnazjów Księży Salezjanów, Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej oraz Publicznej Szkoły Katolickiej im. św. Stanisława Kostki. Zgodnie ze zwyczajem w 5. edycji Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Ks. Proboszcza parafii Chrystusa Sługi, jako gospodarze honorowo oddaliśmy miejsce na podium.

Czytaj więcej: 5. Turniej o Puchar Księdza Proboszcza Parafii Chrystusa Sługi, 9.12.2015

4 grudnia 2015 r. uczniowie rozegrali drugą kolejkę Poznańskiej Międzyszkolnej Ligi Szachowej. Naszą gimnazjalną drużynę podczas rozgrywek reprezentują: Ewa Jarczyńska, Klara Nowak, Milena Langner, Marta Kaczmarek, Ludwik Szermer, Zuzanna Choremska. Licealną:  Patryk Brommer, Adam Szych, Kalina Losiak, Michał Pawlik, Olga Horla. Szkoła po raz pierwszy uczestniczy w lidze, której opiekunem jest p. Maciej Topolewski.

Opr. i fot.: M. Topolewski

Czytaj więcej: Po raz pierwszy w Międzyszkolnej Lidze Szachowej, 4.12.2015

W środę poprzedzającą  rozdanie świadectw, 24 czerwca 2015 r.,  tradycyjnie  odbył się Dzień Sportu. Każda klasa typowała drużynę 5 osobową, w której skład wchodziły minimum 2 dziewczęta. Rozegrano turniej piłki koszykowej, w którym zagrał każdy z każdym. Emocji było dużo, a dodatkowe napięcie wprowadzili sędziowie z powodu przeniesienia ogłoszenia wyników turnieju na Piknik Szkolny, który odbędzie się jutro.

Opr.: s. IM
Fot.: A. Salamon

Czytaj więcej: Dzień Sportu.., 24.06.2015

Strona 1 z 2

 

Synergia logo 3

kalen

1 2021
 

PROMOCJA 2
 

banerzdalnaUE pion


 

SZKOLNY QUIZ

Copyright © Filip Niedziela

Nasi partnerzy

 

 

© Strony internetowe w Joomla - Poznań :: SOLmedia.pl 2013