P1000032Programowaniem z wykorzystaniem robotów RoboRobo zajmowali się ostatnio uczniowie klas szóstej i siódmej. Poznaliśmy ich możliwości i uczymy się je programować. Nasze roboty zostały wprawione w ruch za pomocą specjalnego programu do kodowania. Nie zawsze były posłuszne, jednak drobne korekty w kodzie pozwoliły osiągnąć pierwsze sukcesy programistyczne.

Czytaj więcej: Interakcje z robotami, 24.02.2020

Szanowni Państwo!

W związku z zaistniałą sytuacją wystąpienia zachorowań na SARS-CoV-2 na terenie Poznania, działając na podstawie § 18 ust 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz.U. 2003 nr 6, poz. 69), który brzmi: „Dyrektor za zgodą organu prowadzącego może zawiesić zajęcia na czas oznaczony, jeżeli (…) wystąpiły na danym terenie zdarzenia, które mogą zagrozić zdrowiu uczniów”;

oraz rekomendacji Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania i Kuratorium Oświaty w Poznaniu dla dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych, po uzgodnieniu z organem prowadzącym, podejmuję decyzję o zawieszeniu zajęć w szkole na okres dwóch tygodni, tj. od 11.03.2020 r. do 24.03.2020 r.

Jednocześnie informuję, że na ile to będzie możliwe, uczniowie wraz z nauczycielami będą pracowali online. Zostaną także przesłane materiały do samodzielnego wykonania zadań, które uczniowie będą zobowiązani odesłać nauczycielowi do oceny. Szczegółowe zasady nauczyciele określą za pośrednictwem komunikatora Librus. Rodzice są proszeni o systematyczne sprawdzanie informacji w komunikatorze.

Wszelkie komunikaty umieszczane będą na stronie internetowej szkoły lub przekazywane za pośrednictwem dziennika elektronicznego Librus.

Bardzo proszę Państwa o dopilnowanie, by Dzieci pozostały w tym czasie w domach, unikając niepotrzebnych okazji do kontaktu z innymi osobami. W przypadku wystąpienia zarażenia koronawirusem prosimy o poinformowanie szkoły.

Przydatne informacje można znaleźć w następujących miejscach:

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

https://www.gov.pl/web/koronawirus

https://gis.gov.pl/aktualnosci/apel-glownego-inspektora-sanitarnego-w-zwiazku-z-wystepowaniem-koronawirusa-w-polsce/

https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

Informuję również, że w tym okresie odwołane są Drzwi Otwarte i  wszelkie spotkania dla Rodziców. Sekretariat szkoły będzie funkcjonował od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 12.00. W tym czasie możliwy będzie również kontakt telefoniczny.

s. Ewa Knopik CR

Dyrektor Szkoły

 MG 5981

W piątek, 20. grudnia 2019 r., w naszej szkole zapanowała świąteczna atmosfera. Rano wszyscy zebraliśmy się w naszych salach, gdzie miały miejsce Wigilie klasowe. Był to czas dzielenia się opłatkiem, wielu ciepłych słów oraz życzeń świątecznych. Wspólnie zasiedliśmy do stołów, wysłuchaliśmy słów Ewangelii i w radosnych nastrojach częstowaliśmy się domowymi wypiekami. Następnie cała społeczność szkolna zebrała się w kaplicy, aby wysłuchać Bożonarodzeniowej refleksji liturgicznej, przygotowanej przez klasę 2 liceum. Po refleksji przyszedł czas na wspólne kolędowanie.

Czytaj więcej: Radość Przedświąteczna, 20.12.2019

20200110 182543

Serce wzbiera ogromną radością z powodu licznego udziału w naszym szkolnym, rodzinnym kolędowaniu w dniu 10 stycznia 2020 roku. Obecnych było ponad 100 osób! Cieszy fakt, że to było spotkanie międzypokoleniowe: dziadkowie, rodzice, dzieci - te starsze i najmłodsze... To było po prostu piękne! Zespół Rodziców zatroszczył się wspaniale o śpiewniki z kolędami dla wszystkich, o świąteczne stoły, które się aż uginały od specjałów. Wyjątkowy klimat uczyniły wszystkie rekwizyty przyniesione do stworzenia niepowtarzalnej scenerii - jak to określiły Panie z Zespołu Muzycznego - naszego szkolnego salonu, w którym każdy mógł znaleźć dla siebie miejsce:

Czytaj więcej: Kolędowaliśmy Dzieciątku - Rodzinnie, 10.01.2020

 MG 6325

Studniówka 2020 odbyła się 18. stycznia 2020 r.  - w naszej szkole.  Na rozpoczęcie uczestniczyliśmy we mszy świętej w intencji Maturzystów. Następnie część oficjalna rozpoczęła się przemówieniem Siostry Dyrektor Ewy Knopik, tradycyjnym Polonezem oraz toastem wzniesionym przez jednego z rodziców. Czas zabawy upłynął szybko, w miłej, radosnej atmosferze. Oprócz tańca towarzyskiego przygotowano konkursy i zabawy angażujące wszystkich.

Czytaj więcej: Studniówka, 18.01.2020

DSC04661

Niedzielne popołudnie upłynęło nam na kolędowaniu w parafii Księdza Grzegorza - szkolnego katechety. Uroczysta msza święta z chrztem, którego udzielał ks. Bp Szymon Stułkowski, zgromadziła wielu parafian. Cieszyliśmy się, że nasze kolędowanie pomogło wszystkim do pięknego przeżycia liturgii. Dla nas była to kolejna okazja do podzielenia się talentami i umiejętnościami muzycznymi, które otrzymaliśmy od Stwórcy.

Czytaj więcej: Kolędowanie w parafii NMP Matki Kościoła, 19.01.2020

20191207 092134

Na zdjęciach poniżej możemy zobaczyć aktywności klasy siódmej, która w ramach lekcji chemii sieciowała klej - robili kolorowe i pachnące slimy oraz badali gęstość roztworów. Natomiast klasa I D, w ramach lekcji chemii, robiła odlewy gipsowe (Wiązanie gipsu polega na jego połączeniu się z wodą i przejściu w gips dwuwodny, co powoduje jego stwardnienie. Jakość wyrobu zależy od dokładności wymieszania z wodą i ilości dodanej wody. Po zakończonym procesie twardnienia gips uzyskuje pełną wytrzymałość. Jest materiałem, który chłonie wilgoć i rozpuszcza się w wodzie).

 

Czytaj więcej: Robimy świąteczne prezenty... także na chemii, 17.12.2019

Strona 1 z 56

2019 brazowe liceum perspektywy


 

Wyniki egzaminów

Newsletter - Zapisz się!
SZKOLNY QUIZ

Copyright © Filip Niedziela

 

Synergia logo 3


 

Kajecik Nr41 mokladka
 


 

Nasi partnerzy

 

 

© Strony internetowe w Joomla - Poznań :: SOLmedia.pl 2013