olimpiada pedagogicznaZ radością informujemy, że Maria, uczennica II klasy naszego liceum, została finalistką 2. Ogólnopolskiej Olimpiady Pedagogicznej: edukacja - wychowanie - pomoc. Finał odbędzie się 12 czerwca 2019 r., o godz. 10.00, w sali 508 Wydziału Studiów Edukacyjnych im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Serdecznie Gratulujemy!

 

 

 

 

zapZ radością informujemy, że redakcja szkolnej gazetki Kajecik została "laureatką" w 25. Ogólnopolskim Konkursie na Gazetkę Szkolną "Nasza Gazeta". Autorami tekstów Kajecika są przede wszystkim uczniowie, którzy spotykają się na warsztatach dziennikarskich w naszej szkole. W zajęciach może uczestniczyć każdy, bez względu na ocenę z języka polskiego. Nie ma żadnych rozmów kwalifikacyjnych czy pisania „próbnych” tekstów. Uznajemy, że najważniejsze są dobre chęci, umiejętność obserwacji świata i otwarcie na współpracę z redakcją.

Czytaj więcej: FINAŁ 25. Ogólnopolskiego Konkursu na Gazetkę Szkolną, 23.05.2019

WhatsApp Image 2019 05 06 at 15.47.23

W niedzielę, 5 maja 2019r., dla uczniów uczących się języka hiszpańskiego, rozpoczęła się niezwykła przygoda w Alicante, w Hiszpanii. Jak dotąd udało się nam zdobyć kilka zdjęć i krótką relację z wycieczki. Nauczycielki języka hiszpańskiego zorganizowały już pierwszego wieczoru wizytę w Katedrze św. Mikołaja na mszy św. a następnie spacer po plaży w centrum miasta. W dniu dzisiejszym miały miejsce zajęcia w szkole oraz zwiedzanie centrum miasta - z 200 - letnimi fikusami, które młodzież próbowała objąć.

Czytaj więcej: Wycieczka do Alicante w Hiszpanii, 5.05.2019

LW

We wtorek, 30 kwietnia 2019r., uczniowie szkoły podstawowej oraz klasy 3A gimnazjum udali się wraz z nauczycielkami fizyki i biologii, na wycieczkę do Laboratorium Wyobraźni Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji UAM. Laboratorium Wyobraźni to nasze poznańskie centrum nauki, w którym można się przekonać, że nauka wcale nie musi być nudna, a wręcz przeciwnie – może być wspaniałą przygodą. Taki był też cel naszej wycieczki – rozwijanie wyobraźni, rozbudzanie ciekawości świata, zainteresowanie naukami ścisłymi i przyrodniczymi.

Czytaj więcej: Wycieczka do Laboratorium Wyobraźni, 30.04.2019

29 kwietnia 2019 r. gościliśmy Sarę – studentkę położnictwa na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu, wolontariuszkę Fundacji Redemptoris Missio, która kilkukrotnie pracowała na misjach w Afryce - w Kamerunie i Ghanie. Podzieliła się z nami swoimi doświadczeniami. Obecnie uczniowie naszej szkoły biorą udział w akcji "Opatrunek na Ratunek", a spotkanie miało ożywić świadomość potrzeb ubogich na kontynencie afrykańskim oraz zachęcić do udziału w wolontariacie Fundacji Redemptoris Missio. Spotkanie zorganizowała pani Anna Kokot –  szkolna bibliotekarka.

Czytaj więcej: Spotkanie z Wolontariuszką Fundacji Redemptoris Missio, 29.04.2019

26 kwietnia 2019 r. uroczyście pożegnaliśmy Maturzystów, a Maturzyści pożegnali swoich nauczycieli, pracowników szkoły, kolegów i koleżanki. Okoliczność tę połączyliśmy ze świętowaniem Rocznicy Ustanowienia Konstytucji 3. Maja oraz Uroczystością NMP Królowej Polski. Wyjątkowe znaczenie miało to, że trwała oktawa Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Mszę św. odprawił szkolny katecheta, ks. Grzegorz Zahora Cor, Następnie p. Maciej Topolewski wraz z uczniami klasy 3 gimnazjum przedstawił realia Polski tuż przed zaborami, w czasie gdy ustanowiono nowoczesną Konstytucję 3. Maja.

Czytaj więcej: Pożegnanie Maturzystów, 26.04.2019

Udział uczniów klasy I i II liceumw XXII Festiwalu Nauki i Sztuki

W dniu 11 kwietnia 2019r. uczniowie klasy pierwszej i drugiej liceum uczestniczyli w XXII Festiwalu Nauki i Sztuki na Wydziale Fizyki i na Wydziale Biologii UAM. Dla większości uczniów była to pierwsza wizyta w kompleksie uniwersyteckim na Morasku, a niektórzy byli już tu w ubiegłym roku. Kto wie, może za rok lub za dwa ktoś powróci tu aby studiować fizykę lub biologię??

Czytaj więcej: XXII Festiwal Nauki i Sztuki, 11.04.2019

W dniu 5.4.2019 wolontariusze Szkolnego Koła Motylego Wolontariatu z klas 3a i 3b gimnazjum oraz z klasy 1 liceum, wraz z siostrą Aleksandrą Ptaszkiewicz i panią Moniką Zarębską, udali się do Hospicjum Palium, aby wręczyć Pacjentom Hospicjum własnoręcznie przygotowane pisanki wielkanocne. Wolontariusze przygotowali wraz z koordynatorką Szkolnego Koła Motylego Wolontariatu panią Kamilą Torzewską-Nowak około 40 pisanek ozdobionych haftem, wstążkami, cekinami i farbą.

 

Czytaj więcej: Motyli Wolontariat w Hospicjum Palium, 5.04.2019

Książka Zwiadowcy. Ruiny Gorlanu jest pierwszą serią serii znakomitego autora J.Flanagana. Należy do literatury fantasy, która w ostatnich latach zyskała niezwykłą popularność. Historia jest przeznaczona dla młodzieży i idealnie pokazuje, czym jest przyjaźń i poświęcenie. W Dniu Wyboru piątka przyjaciół musi zdecydować o swojej przyszłości. Will – główny bohater ma piękne marzenie – chce zostać rycerzem jak jego tata. Ale nie wszystko układa się zgodnie z planem. Zostaje wybrany przez Halta, który jest zwiadowcą. Teraz jego życie zupełnie się zmieni… Życie to umiejętność dokonywania właściwych wyborów….

 Wydawcy uważają, że to opowieść na miarę „Władcy pierścieni”. W listopadzie ub. r. ukazał się 14 tom z tej serii.

Martyna, kl. IIIb gimnazjum

Jestem w trakcie czytania serii książek Zwiadowcy – skończyłem właśnie czytać dziesiąty tom zatytułowany Cesarz Nihon-Ja. Ich autorem jest australijski pisarz John Flanagan. Główny bohater całej serii to Will Treacy.
Pierwszy tom serii Zwiadowcy opisuje życie Willa. Na początku autor przedstawia sierociniec, w którym główny bohater się wychowuje. Przed chłopakiem bardzo ważna decyzja w życiu, ponieważ musi wybrać swoją dalszą ścieżkę, to, kim chce zostać w przyszłości. Wybór wcale nie jest prosty, a to, kim zostanie, jest dla niego ogromną niespodzianką. Gdy Will dokona wyboru, stanie przed nim dużo wyzwań i ciężkiej pracy. Autor książki opisuje barwne, niebezpieczne, ale zarazem fascynujące przygody głównego bohatera. Chłopak będzie musiał stawić czoła wielu wyzwaniom, w których pomagał mu będzie i wspierał jego druh i mentor Halt, którego na pewno – mimo specyficznych cech – wszyscy polubicie.
Wszystkie dotychczas przeczytane przeze mnie tomy są bardzo ciekawe. Uważam, że zainteresują każdego czytelnika i porwą go w świat fantazji. Według mnie jest to jedna z najlepszych serii, które czytałem, a tom dziesiąty jest jej najciekawszą księgą. Nie będę więcej zdradzał, będziecie musieli sami się przekonać.
 

Stanisław, kl. VII

Strona 1 z 53


 

brazowaszkola

Wyniki egzaminów

Newsletter - Zapisz się!
SZKOLNY QUIZ

Copyright © Filip Niedziela

 

Synergia logo 3


 


 


 

Nasi partnerzy

 

 

© Strony internetowe w Joomla - Poznań :: SOLmedia.pl 2013