IMG 5212W naszej szkole, od początku jej istnienia, zwyczajem jest, że kandydaci do najmłodszych klas spotykają się pod koniec wakacji na zjeździe integracyjnym. Tegoroczne zjazdy były dwa – dla klas pierwszych liceum czteroletniego – przed rozpoczęciem roku szkolnego,  a dla pierwszaków z liceum trzyletniego – w pierwszym tygodniu nauki. Była to okazja nawiązania rówieśniczych relacji oraz bliższego poznania zwyczajów szkolnych. Wszystkim towarzyszyły wakacyjne nastroje i dzięki wspaniałej pogodzie udało się zapomnieć choć na chwilę, że już niebawem rozpocznie się na dobre czas wytężonej nauki.

Czytaj więcej: Spotkania integracyjne klas pierwszych

4

W środę, 18 września 2019 r. Siostra Dyrektor wraz z delegacją uczniów z liceum, uczestniczyła w uroczystej mszy św. z okazji Imienin J.E. Ks. Abpa Stanisława Gądeckiego. Solenizant przewodniczył eucharystii w Katedrze, o godz. 10.00, następnie spotkał się z uczestnikami liturgii w budynku Arcybiskupiego Seminarium Duchownego.

Czytaj więcej: Święto Patronalne Pasterza Archidiecezji, 18.09.2019

IMG 4511W przededniu zakończenia roku szkolnego spotkaliśmy się na Dniu Sportu, aby przekazać kolejnej zwycięskiej klasie Puchar Dyrektora Szkoły. Tym razem szczęśliwymi laureatami zostali uczniowie klasy ósmej - której wychowawcą jest p. Artur Salamon, nauczyciel wychowania fizycznego i główny organizator wydarzenia. Ekipa uczniów, którzy pozostaną w naszej szkole - już jako licealiści - zaopiekuje się cennym trofeum w czasie kolejnego roku szkolnego. Oprócz sztafety uczestnicy Dnia Sportu wzięli udział w innych konkurencjach, a na ogłoszenie wyników będą musieli poczekać jeszcze kilka godzin :)

Czytaj więcej: Dzień Sportu, 18.06.2019

2019 06 15 116Ostatni w historii szkoły Bal Gimnazjalny już za nami. Powrót do lat pięćdziesiątych... Gloszp's  Rockin Party rozpoczęło się o godz. 17.00 mszą świętą. Następnie siostra dyrektor Ewa Knopik CR uroczyście ogłosiła otwarcie Balu. Szaleństwom nie było końca. Zdumiewające są zdolności i pamięć współczesnych gimnazjalistów - słynne szlagiery z lat 50-tych znane i śpiewane w GLOSZPie tego wieczoru, tej nocy, słyszalne były niemal w całym Poznaniu!

Czytaj więcej: Ostatni Bal Gimnazjalny, 15.06.2019

 MG 4330Dwa w jednym, gdyż zabrakło już dni w tegorocznym szkolnym kalendarzu! Było smacznie, artystycznie, naukowo, rozrywkowo, kolorowo... Jak co roku,  nie zabrakło podsumowań konkursów szkolnych oraz nagród, wyróżnień i podziękowań! Zawitali do nas absolwenci, wspominający z nostalgią "tamte" pikniki. Jest to niewątpliwie wyjątkowy czas, gdy uczniowie i nauczyciele mogą nieco odprężyć się i razem spędzić czas, poza szkolną ławką, w nagrodę po całorocznym trudzie.

Czytaj więcej: Piknik szkolny czy naukowy? 17.06.2019

DSC03822Dziś ukazał się nowy numer szkolnej gazetki Kajecik! Warto zajrzeć, warto zakupić! Dostępny w sekretariacie... odkryje przed Wami nowości, sylwetki gwiazd, zakamarki, naukowe wynalazki, rewelacyjne zwiastuny. Tym razem do papierowego wydania dołączone są video dodatki. Zapraszamy do czytania i korzystania z zasobów sieci!

 

MookiMooky, actually Kitsanarat Srikongchat, came to our school in february and since then everyday existence in our class has become much more interesting. Our new friend comes from Bangkok, Thailand and she traveled to Poland as a member of AFS organisation. Despite the distance between our countries, Mooky speaks polish quite well, and we know the basic phrases (and courses :-) ) in Thai.

Why did you decide to go to Poland? Wouldn’t you rather go to USA?

I think my English is good enough for conversation but third language is very important too. Now I can tell somebody that I know three languages. Polish language is not very common.

Czytaj więcej: MOOKI, Adam Mikołajczak

int1. Can you tell us your adventure with Poland? Why you chose to came here and how do you like our city?

I chose Poland because it’s not a common country that people travel to. It was under the scholarship for unusual destinations, so I was curious: why it would be an unusual destination. And I guess that was the reason for me to to choose Poland and I’m actually the only American who did.
My trip to Poland has been a really great experience I love it here. I have a lot more freedom than at home because I live in a small town and I have to rely on my parents to take me places and here? I can just take a tram or bus and go wherever I want.

Czytaj więcej: Ellie, Zofia Luleczka

DSC01983

W dniach 6-9 czerwca miałem okazję być na obozie językowym Euroweek, odbywającym się w miejscowości Lądek Zdrój w Kotlinie Kłodzkiej. Obóz dał nam możliwość nauki języka angielskiego w praktyce, dlatego że wolontariusze prowadzący zajęcia byli z obcych krajów, takich jak: Meksyk, Birma, Indonezja, Azerbejdżan oraz Peru. Przez te 4 dni odbywały się różnorodne zajęcia, takie jak gry w terenie,  lekcje na temat państw wolontariuszy, gry integracyjne, wieczorne pokazy oraz energizer'y, mające na celu rozbudzenie nas z rana.

Czytaj więcej: Obóz językowy w Lądku Zdrój, 6-9.06.2019

DSC037652Programowanie z wykorzystaniem Photon robotów to dobra zabawa dla młodszych i starszych. Pierwsze osiągnięcia mamy na koncie - roboty nas słuchają! Poznaliśmy ich możliwości i uczymy się je wykorzystywać. Nasze roboty tańczą zmieniając kolory oczu i czułek, wyrażają swoje emocje - przede wszystkim mierzą odległości i kąty - co pozwoli nam je stosować np. podczas lekcji matematyki. Ich obecność na lekcjach umili nam czas i pozwoli zapamiętać więcej i na dłużej...

Czytaj więcej: Interakcje z Photon robotami, 6.06.2019

Strona 1 z 54


 

2018braz

Wyniki egzaminów

Newsletter - Zapisz się!
SZKOLNY QUIZ

Copyright © Filip Niedziela

 

Synergia logo 3


 

Kajecik Nr41 mokladka
 


 

Nasi partnerzy

 

 

© Strony internetowe w Joomla - Poznań :: SOLmedia.pl 2013