Slajd9

Już po raz czwarty w naszej szkole w październiku świętowaliśmy obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Dużo się wydarzyło w tych dniach. Kilka grup odwiedziło poznańskie biblioteki - najmłodsi uczestniczyli w warsztatach tworzenia Exlibris Biblioteki Raczyńskich, licealne klasy humanistyczne odwiedziły Bibliotekę Raczyńskich.

Czytaj więcej: Finał Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, 31.10.2019

20191016 113549

W Centrum Nauki EXPERYMENT można było wprawić w ruch skomplikowane mechanizmy wodne, poznać działanie śluzy, wytworzyć ogromny wir wodny, doświadczyć trzęsienia Ziemi, sprawdzić jak widzą zwierzęta, posłuchać śpiewu ptaków, poznać naturę dźwięku, elektryczności i magnetyzmu, przekonać się, w jaki sposób prawa fizyki ułatwiają podniesienie samochodu jedną ręką…

 

Czytaj więcej: Centrum Nauki EXPERYMENT, 15-16.10.2019

 MG 5622

Uroczystość Immatrykulacji w Dniu Edukacji Narodowej rozpoczęła się mszą św. w kaplicy klasztornej. Następnie w obecności pocztów sztandarowych odśpiewano hymn państwowy a po wystąpieniu Siostry Dyrektor Ewy Knopik CR uczniowie klas pierwszych liceum i ci, którzy dołączyli do innych klas,  złożyli uroczyste Ślubowanie. Samorząd Uczniów i Zespół Rodziców przygotował niespodziankę dla nauczycieli oraz miłe powitanie koleżanek i kolegów rozpoczynających edukację w Gloszpie :). Na zakończenie został wspólnie wykonany hymn szkoły.

Czytaj więcej: Dzień Edukacji Narodowej, 14.10.2019

IMG 5212W naszej szkole, od początku jej istnienia, zwyczajem jest, że kandydaci do najmłodszych klas spotykają się pod koniec wakacji na zjeździe integracyjnym. Tegoroczne zjazdy były dwa – dla klas pierwszych liceum czteroletniego – przed rozpoczęciem roku szkolnego,  a dla pierwszaków z liceum trzyletniego – w pierwszym tygodniu nauki. Była to okazja nawiązania rówieśniczych relacji oraz bliższego poznania zwyczajów szkolnych. Wszystkim towarzyszyły wakacyjne nastroje i dzięki wspaniałej pogodzie udało się zapomnieć choć na chwilę, że już niebawem rozpocznie się na dobre czas wytężonej nauki.

Czytaj więcej: Spotkania integracyjne klas pierwszych

4

W środę, 18 września 2019 r. Siostra Dyrektor wraz z delegacją uczniów z liceum, uczestniczyła w uroczystej mszy św. z okazji Imienin J.E. Ks. Abpa Stanisława Gądeckiego. Solenizant przewodniczył eucharystii w Katedrze, o godz. 10.00, następnie spotkał się z uczestnikami liturgii w budynku Arcybiskupiego Seminarium Duchownego.

Czytaj więcej: Święto Patronalne Pasterza Archidiecezji, 18.09.2019

IMG 4511W przededniu zakończenia roku szkolnego spotkaliśmy się na Dniu Sportu, aby przekazać kolejnej zwycięskiej klasie Puchar Dyrektora Szkoły. Tym razem szczęśliwymi laureatami zostali uczniowie klasy ósmej - której wychowawcą jest p. Artur Salamon, nauczyciel wychowania fizycznego i główny organizator wydarzenia. Ekipa uczniów, którzy pozostaną w naszej szkole - już jako licealiści - zaopiekuje się cennym trofeum w czasie kolejnego roku szkolnego. Oprócz sztafety uczestnicy Dnia Sportu wzięli udział w innych konkurencjach, a na ogłoszenie wyników będą musieli poczekać jeszcze kilka godzin :)

Czytaj więcej: Dzień Sportu, 18.06.2019

2019 06 15 116Ostatni w historii szkoły Bal Gimnazjalny już za nami. Powrót do lat pięćdziesiątych... Gloszp's  Rockin Party rozpoczęło się o godz. 17.00 mszą świętą. Następnie siostra dyrektor Ewa Knopik CR uroczyście ogłosiła otwarcie Balu. Szaleństwom nie było końca. Zdumiewające są zdolności i pamięć współczesnych gimnazjalistów - słynne szlagiery z lat 50-tych znane i śpiewane w GLOSZPie tego wieczoru, tej nocy, słyszalne były niemal w całym Poznaniu!

Czytaj więcej: Ostatni Bal Gimnazjalny, 15.06.2019

 MG 4330Dwa w jednym, gdyż zabrakło już dni w tegorocznym szkolnym kalendarzu! Było smacznie, artystycznie, naukowo, rozrywkowo, kolorowo... Jak co roku,  nie zabrakło podsumowań konkursów szkolnych oraz nagród, wyróżnień i podziękowań! Zawitali do nas absolwenci, wspominający z nostalgią "tamte" pikniki. Jest to niewątpliwie wyjątkowy czas, gdy uczniowie i nauczyciele mogą nieco odprężyć się i razem spędzić czas, poza szkolną ławką, w nagrodę po całorocznym trudzie.

Czytaj więcej: Piknik szkolny czy naukowy? 17.06.2019

DSC03822Dziś ukazał się nowy numer szkolnej gazetki Kajecik! Warto zajrzeć, warto zakupić! Dostępny w sekretariacie... odkryje przed Wami nowości, sylwetki gwiazd, zakamarki, naukowe wynalazki, rewelacyjne zwiastuny. Tym razem do papierowego wydania dołączone są video dodatki. Zapraszamy do czytania i korzystania z zasobów sieci!

 

Strona 1 z 55


 

2018braz

Wyniki egzaminów

Newsletter - Zapisz się!
SZKOLNY QUIZ

Copyright © Filip Niedziela

 

Synergia logo 3


 

Kajecik Nr41 mokladka
 


 

Nasi partnerzy

 

 

© Strony internetowe w Joomla - Poznań :: SOLmedia.pl 2013