W dniu 5.4.2019 wolontariusze Szkolnego Koła Motylego Wolontariatu z klas 3a i 3b gimnazjum oraz z klasy 1 liceum, wraz z siostrą Aleksandrą Ptaszkiewicz i panią Moniką Zarębską, udali się do Hospicjum Palium, aby wręczyć Pacjentom Hospicjum własnoręcznie przygotowane pisanki wielkanocne. Wolontariusze przygotowali wraz z koordynatorką Szkolnego Koła Motylego Wolontariatu panią Kamilą Torzewską-Nowak około 40 pisanek ozdobionych haftem, wstążkami, cekinami i farbą.

 

Czytaj więcej: Motyli Wolontariat w Hospicjum Palium, 5.04.2019

W sobotę 16 czerwca 2018 r. uczniowie z Motylego Wolontariatu kwestowali na Starym Rynku zbierając datki na Hospicjum Palium i rozdając motyle oraz balony. Udało się także zrobić zdjęcie z aktorem, panem Mieczysławem Hryniewiczem, który również wspierał dzień Hospicjum Palium na Jarmarku Świętojańskim.

Opr. i fot.: mgr Monika Zarębska

W naszej szkole i w domach uczniów przez ostatnie dni i tygodnie przygotowywane były kolorowe pierniki na „Dzień z Hospicjum Palium”, który odbył się w niedzielę, 17 grudnia 2017 r., na Placu Wolności. Nasi Wolontariusze mieli swój dyżur od 15.00 do 16.00. Dzień skończył się sukcesem - rozdaliśmy wszystkie piernikowe paczki i do punktu rejestracji zbiórki dostarczyliśmy dość cieżką puszkę :). Dziękujemy naszym opiekunkom Motylego Wolontariatu w naszej szkole: p. Monice Zarębskiej i s. Aleksandrze Ptaszkiewicz za towarzyszenie nam i zarażanie wrażliwością na potrzeby osób terminalnie chorych, znajdujących się pod opieką Hospicjum Palium w Poznaniu.
Więcej zdjęć...

„Wolontariat, ten wspaniały fenomen naszych czasów, powinien być żywy pośród was. (…) Żaden młody człowiek, będący w waszym wieku, jeśli nie poświęci – w takiej czy innej formie – jakiejś cząstki swego czasu na służbę innym, nie może nazywać siebie chrześcijaninem.”
- św. Jan Paweł II -

1 maja 2017 r.  grupa 6 Motylich Wolontariuszy: Klara, Julka, Mateusz z 2a, Julka z 3b  oraz Asia z 1 LO i Kajetan z III LO wraz  z opiekunem – p. Kamilą Torzewską-Nowak jak co roku udała się do Ogrodu Botanicznego UAM na Majówkę. Naszym celem było kwestowanie wśród gości majówki na rzecz rozbudowy Hospicjum Palium.

Czytaj więcej: Majówka Motylego Wolontariatu, 1.05.2017

Bogatym nie jest ten, kto posiada, lecz ten, kto daje.
– św. Jan Paweł II

Dnia 11.4.2017 siedmiu wolontariuszy Motylego Wolontariatu: Julia Wilińska, Maciej Ziemkowski, Lila Saadi, Mateusz Płociniczak, Julia Jesionowska, Asia Mieloch i Kajetan Andrzejczak  wraz opiekunem szkolnego koła Motylego Wolontariatu – p. Kamilą Torzewską- Nowak wybrało się do  Hospicjum Palium, żeby odwiedzić Pacjentów Hospicjum. W tym celu przygotowaliśmy 36 własnoręcznie zrobionych wielkanocnych pisanek- każda  pisanka była  niepowtarzalna jak niepowtarzalny jest każdy pacjent.

Czytaj więcej: Wizyta w Hospicjum Palium, 11.04.2017

„Szczęście człowieka na ziemi zaczyna się dlań wtedy, gdy zapominając
o sobie zacznie  żyć dla bliźnich.” 
- Mikołaj Gogol
-

Dnia 21.03.2017 grupa jedenastu wolontariuszy Motylego Wolontariatu wraz z opiekunem szkolnego koła Motylego Wolontariatu panią Kamilą Torzewską- Nowak uczestniczyła w corocznym Dniu Motyla. Dzień Motyla obchodzony zawsze w pierwszy dzień wiosny, jest zwany też Dniem Wrażliwości.  Jest on obchodzony  jako kontrinicjatywa do popularnego Dnia Wagarowicza. W tym dniu Motyli Wolontariusze chcą pokazać mieszkańcom Poznania, że należy „zrzucić kokon”

Czytaj więcej: Dzień Motyla, 21.03.2017

Strona 1 z 5

 

Synergia logo 3

kalen

1 2021
 

PROMOCJA 2
 

banerzdalnaUE pion


 

SZKOLNY QUIZ

Copyright © Filip Niedziela

Nasi partnerzy

 

 

© Strony internetowe w Joomla - Poznań :: SOLmedia.pl 2013