„Wolontariat, ten wspaniały fenomen naszych czasów, powinien być żywy pośród was. (…) Żaden młody człowiek, będący w waszym wieku, jeśli nie poświęci – w takiej czy innej formie – jakiejś cząstki swego czasu na służbę innym, nie może nazywać siebie chrześcijaninem.”
- św. Jan Paweł II -

1 maja 2017 r.  grupa 6 Motylich Wolontariuszy: Klara, Julka, Mateusz z 2a, Julka z 3b  oraz Asia z 1 LO i Kajetan z III LO wraz  z opiekunem – p. Kamilą Torzewską-Nowak jak co roku udała się do Ogrodu Botanicznego UAM na Majówkę. Naszym celem było kwestowanie wśród gości majówki na rzecz rozbudowy Hospicjum Palium.

Wolontariusze przygotowali na tę okazję własnoręcznie zdobione motyle, które rozdawali i w zamian za nie zbierali pieniądze na rzecz Hospicjum. Ponieważ dopisała pogoda, to w dniach 1 i 3 maja Ogród Botaniczny odwiedziło aż 23.000 gości, dzięki  którym udało się zebrać rekordową sumę 19.000 złotych! Gdyby nie wielkie serca Motylich Wolontariuszy taka pomoc dla Hospicjum nie byłaby możliwa. W dobie wszechobecnego  konsumpcjonizmu cieszy,  że młodzi ludzie tak chętnie poświęcają swój czas wolny po to, by pomóc  chorym. Taka empatyczna postawa jest godna naśladowania. Zobacz więcej zdjęć: www.facebook.com

Opracowała: dr Kamila Torzewska-Nowak

2019 brazowe liceum perspektywy


 

Wyniki egzaminów

Newsletter - Zapisz się!
SZKOLNY QUIZ

Copyright © Filip Niedziela

 

Synergia logo 3


 

Kajecik Nr41 mokladka
 


 

Nasi partnerzy

 

 

© Strony internetowe w Joomla - Poznań :: SOLmedia.pl 2013