21. marca 2014 roku wolontariusze  Motylego Wolontariatu uczestniczyli w drugim Dniu Wrażliwości -  Dniu Motyla. W tym roku Dzień Motyla – Dzień Wrażliwości pod hasłem „Zrzuć kokon” wspomoże rozbudowę Hospicjum Palium!

Kierując się dobrem chorych oraz ich bliskich, Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej Oddział w Poznaniu w 2011 r. dostrzegło konieczność rozbudowy Hospicjum Palium w Poznaniu na os. Rusa 25.

Zaplanowano poszerzenie dotychczasowej 24 łóżkowej bazy dla chorych wymagających objęcia stacjonarną opieką paliatywną o kolejne 13 łóżek, gdyż jest to  jedyny w Poznaniu oddział medycyny paliatywnej.

Obecnie istnieje potrzeba zorganizowania w tym miejscu sal do rehabilitacji pacjentów z obrzękiem limfatycznym, ośrodka dziennej opieki, poradni geriatrycznej, centrum wolontariatu oraz ogrodu zimowego dla chorych i ich rodzin. Także nasi wolontariusze przyczynili się do prowadzenia dzieła rozbudowy Hospicjum Palium, włączając się w zbiórkę pieniędzy na ulicach naszego miasta, w pierwszym dniu wiosny 2014!.

Oto relacja Hani Sulich - uczestniczki wydarzenia:

II Dzień Motyla świętowaliśmy najpierw w szkole. Następnie wolontariusze Motylego Wolontariatu wraz z opiekunem p. Anną Bandyk poszli kwestować na Plac Wolność w Poznaniu. Uczniowie naszej szkoły świętowali II Dzień Motyla rozdając przechodniom własnoręcznie zrobione motyle i zachęcając do wpłacania pieniędzy na rozbudowę Hospicjum Palium.

Większość ludzi była zachwycona naszą inicjatywą, ale byli również tacy, którzy przechodzili obojętnie obok naszych wolontariuszy.

Atmosfera tego dnia była bardzo przyjemna dzięki miłemu towarzystwu i pięknej słonecznej pogodzie.  Oby II Dzień Motyla zwiastował równie przyjemną wiosnę!

opr.: s. IM
fot.: mgr A. Bandyk

{sfx url='https://plus.google.com/u/0/b/111829012202749903572/photos/111829012202749903572/albums/5994326552036756417'}

2019 brazowe liceum perspektywy


 

Wyniki egzaminów

Newsletter - Zapisz się!
SZKOLNY QUIZ

Copyright © Filip Niedziela

 

Synergia logo 3

Kajecik Nr41 mokladka
 


 

Nasi partnerzy

 

 

© Strony internetowe w Joomla - Poznań :: SOLmedia.pl 2013