„Można nie pomagać, można znaleźć wiele racjonalnych argumentów dla konkretnych przypadków, aby nie pomagać. Ale to nic nie zmieni. Nadal będą głodni, chorzy, cierpiący, potrzebujący. Lepiej zgrzeszyć nadmiarem dobroci i naiwności, niż nadmiarem kalkulacji i nieufności.” (o. Fabian Kaltbach OFM)

Dnia 13.10.2016 o godzinie 17 grupa naszych Wolontariuszy Szkolnego Koła Motylego Wolontariatu: Wiktoria, Ula z II LO, Bartek, Asia z I LO, Kajetan  z III LO, oraz Mateusz z 1a i Julka z 3b wraz z opiekunką, Kamilą Torzewską- Nowak wybrała się do Katedry Poznańskiej na specjalne zaproszenie Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego,

po to by świętować w Roku Miłosierdzia Jubileusz Wolontariatu. Przyświecały nam słowa papieża Franciszka: ,,Jakże byłoby pięknie, gdyby  każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego”.

Najpierw odbyła się „godzina świadectw”, podczas której zaprezentowali się członkowie i wolontariusze siedmiu wspólnot parafialnych m.in. ze wspólnoty „Arka” opiekującej się osobami niepełnosprawnymi intelektualnie, wolontariusze z Fundacji Pomocy Wzajemnej „Barka”, przedstawicielka Motylego Wolontariatu (najliczniej reprezentowanego na spotkaniu), młodzieżowy parafialny zespól Caritas z parafii pw. Św. Anny w Poznaniu, przedstawiciele Fundacji Pomocy Humanitarnej  Redemptoris Missio przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu oraz przedstawiciele Polskiego Czerwonego Krzyża. Ponadto zaproszeni zostali  też przedstawiciele wolontariatu kolejarzy, harcerzy, strażników miejskich oraz Rycerze Kolumba. Po podzieleniu się doświadczeniem wolontariuszy o godzinie 18 nastąpiła uroczysta Eucharystia sprawowana przez Księdza Arcybiskupa Gądeckiego. Podczas mszy towarzyszyły nam relikwie św. Matki Teresy z Kalkuty. Po uroczystym błogosławieństwie odbył się też poczęstunek przy Katedrze. Myślę, że takie spotkanie przedstawicieli różnych grup wolontariackich było bardzo potrzebne, bo uzmysłowiło nam, jak ważne jest pomaganie drugiemu człowiekowi. Niech w naszej dalszej pracy wolontariackiej przyświecają nam słowa wspomnianej już św. Matki Teresy z Kalkuty: "Spałam i śniłam, że życie jest samą przyjemnością, obudziłam się i spostrzegłam, że życie jest służbą na rzecz innych. Służyłam i zobaczyłam, że służba jest przyjemnością."

Opracowała: dr  Kamila Torzewska-Nowak
Koordynator Szkolnego Koła Motylego Wolontariatu

 

Synergia logo 3

kalend2122

kalendarium21 22

pomoc pan1

banerzdalnaUE pion

PROMOCJA 2
 


 

1 2021
 

Nasi partnerzy

 

 

© Strony internetowe w Joomla - Poznań :: SOLmedia.pl 2013