SP1 LO1

W piątek 10 stycznia 2014 r. reprazentacja naszej szkoły pod opieką nauczycielki muzyki - mgr M.Urbanek i Siostry Dyrektor Hanny Słodzinka CR udała się na spotkanie opłatkowe szkół katolickich z J. E. Ks. Arcybiskupem Stanisławem Gądeckim. Nasz chór zaśpiewał trzy kolędy, Marta Wieczorek złożyła życzenia w imieniu całej społeczności Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Matki Jadwigi Borzęckiej, a następnie z Mateuszem Dajczakiem wręczyli dar - duży domek z piernika, który wykonały Dominika Gmachowska i Marta Wieczorek.

Mogliśmy usłyszeć wiele pięknych kolęd w oryginalnym wykonaniu, bo każda placówka - od przedszkola po liceum i technikum - śpiewała inaczej: był śpiew i granie na różnych instrumentach, uczniowie śpiewali po polsku i w j. obcym (hiszpańskim, ukraińskim), także po góralsku.

Po przesdstawieniu się i złożeniu życzeń przez przybyłych, przemówił J. E. Ks. Arcybiskup. Życzył nam, byśmy różnymi drogami - jak Żydzi dzięki objawieniu Aniołów, a Mędrcy dzięki badaniom naukowym - doszli do tego samego celu, Dzieciatka Jezus, w którego Osobie ukryte jest każde dziecko i w ogóle każy człowiek. Później wszyscy dzieliliśmy się opłatkiem, rozmawialismy, częstując się słodyczami.

Ks. Arcybiskup prosił o przekazanie serdecznych życzeń, błogosławieństwa i podrowień całej naszej Społeczności Szkolnej - co niniejszym czynię !

Dziękuję Członkom naszego chóru oraz p.prof. Marii Urbanek za przygotowanie uczniów i piękne wykonanie kolęd, Marcie i Mateuszowi za złożone życzenia, słowem - dziekuję wszystkim, za godne reprezentowanie naszej szkoły.

opr. i zdjęcia: s. Hanna Słodzinka CR

{sfx url='https://plus.google.com/u/0/b/111829012202749903572/photos/111829012202749903572/albums/5967281065417078481'}

2019 brazowe liceum perspektywy


 

Wyniki egzaminów

Newsletter - Zapisz się!
SZKOLNY QUIZ

Copyright © Filip Niedziela

 

Synergia logo 3

Kajecik Nr41 mokladka
 


 

Nasi partnerzy

 

 

© Strony internetowe w Joomla - Poznań :: SOLmedia.pl 2013