W piątek 25. kwietnia o godz. 13.30 pożegnaliśmy uczniów klasy III liceum. Uroczystość rozpoczęła Eucharystia w intencji maturzystów, którą celebrował ksiądz proboszcz Marian Ciesielski. Podczas Mszy Świętej modliliśmy się o pomyślne zdanie egzaminów maturalnych. Następnie nastąpiły pożegnania. Najpierw Siostra Dyrektor Hanna Słodzinka CR wręczyła świadectwa ukończenia szkoły i podziękowała uczniom za trzy – i sześcioletnią obecność w szkole, za wnoszenie w radości i mądrości oraz życzyła pomyślności na maturze oraz na dalszych etapach edukacji. Następnie Hania Sowińska, w imieniu maturzystów, podziękowała Siostrze Dyrektor, nauczycielom oraz pracownikom szkoły za opiekę, wychowanie i nauczanie. Na końcu głos zabrała przewodnicząca Samorządu Szkoły. Marta Wieczorek zwróciła się do zebranych następującymi słowami:

„Szanowna Siostro Dyrektor, Drodzy Nauczyciele, Kochani Maturzyści.
Po wielu dniach nadszedł w końcu ten dzień...

Dzień, w którym po raz ostatni spojrzycie na siebie z dumą przyznając, że każdy z was kończy edukację licealną. Były to trzy lata zmagań. Droga, którą podążaliście do upragnionego celu nie zawsze była usłana różami. Jednak ciężką pracą i pomocą z każdej strony, udało wam się dotrzeć do miejsca, w którym teraz się znajdujecie. Trzy lata spędzone w murach naszej szkoły minęły bardzo szybko. Każdy z was przeżył tu wiele wzlotów, wspaniałych i wesołych chwil, których nie zapomni do końca życia, ale i również upadków, o których rzadko kto lubi mówić. To tu każdy z was poznał smak goryczy czy zawodu, ale i przyjaźni, a nawet miłości. Ze szkolną dewizą na ustach, z miłością i prawdą wciąż staraliście się poszerzać wasze horyzonty. Spędziliście tu trzy trudne, ale i zarazem wspaniałe lata, które nigdy już nie wrócą. Mam nadzieję, że był to czas, którego nigdy nie będziecie żałować. Wszystko ma swój kres. Dziś Wasze drogi rozejdą się. Po maturze, każdy z Was pójdzie własną ścieżką życia. Dziś zaciera się granica, przestaje istnieć pojęcie ucznia klasy 3 liceum, a zastąpi je miano Absolwenta. W imieniu Samorządu Szkoły życzę Wam Koleżanki i Koledzy: powodzenia, aby Wasz egzamin okazał się znakomitym wstępem w dorosłe życie. Pokażcie się z jak najlepszej strony! Cała nasza społeczność szkolna trzyma za Was kciuki.”

Po krótkiej przerwie Absolwenci zaprosili wszystkich na zabawny quiz, który sprawdzał wiedzę nauczycieli ze znajomości samych siebie oraz poczucie humoru. Każdy otrzymał nagrodę i prezent muzyczny, czyli fragment utworu z jakim nauczyciel kojarzy się uczniom.

Na zakończenie uroczystości wszyscy stanęli przed obiektywem aparatu, aby zrobić ostatnie wspólne zdjęcie w murach szkoły.

Opr.: mgr Joanna Pawłowska
Fot.: mgr Justyna Góra

{sfx url='https://plus.google.com/u/0/b/111829012202749903572/photos/111829012202749903572/albums/6012459354866874225'}  

2019 brazowe liceum perspektywy


 

Wyniki egzaminów

Newsletter - Zapisz się!
SZKOLNY QUIZ

Copyright © Filip Niedziela

 

Synergia logo 3


 

Kajecik Nr41 mokladka
 


 

Nasi partnerzy

 

 

© Strony internetowe w Joomla - Poznań :: SOLmedia.pl 2013