SP1 LO1

W piątek, 7 listopada obchodziliśmy w naszej szkole rocznicę odzyskania niepodległości Polski. Uroczystość tą przygotowały uczennice z klasy drugiej gimnazjum w ramach gimnazjalnego projektu edukacyjnego. Na początku, Wiktoria Smolińska, Helena Bohm oraz Zuzanna Choremska przedstawiły wyniki swojej ankiety przeprowadzonej wśród przypadkowych przechodniów. Dziewczyny w formie filmu zaprezentowały zakres wiedzy i niewiedzy mieszkańców swoich miast. W filmie gościnnie wystąpił absolwent naszej szkoły – Dominik Gajda.

Następnie uczennice przedstawiły rys historyczny, w którym ukazały drogę Polski do wolności. Całość prezentacji uatrakcyjniał występ zespołu szkolnego pod opieką p. Tomasza Cofty oraz recytacja poezji patriotycznej autorstwa grupy projektowej. Podsumowaniem uroczystości był konkurs historyczny, w którym pytania dotyczyły niepodległości Polski. W zmaganiach zwyciężył Mateusz Dajczak z klasy III liceum, ale bardzo trudnym przeciwnikiem okazał się Ivo Sadowski z klasy I a gimnazjum. Na zakończenie został odśpiewany hymn państwowy przy udziale pocztów sztandarowych gimnazjum i liceum.

Po przerwie uczestniczyliśmy w Eucharystii odprawionej w intencji Ojczyzny. następnie poznaliśmy długo oczekiwane wyniki na przewodniczącego samorządu szkoły. Przewodniczącą została Ania Szulta z klasy III b gimnazjum. Po ogłoszeniu wyników, kończące kadencję, przewodnicząca i skarbniczka złożyły sprawozdania z e swej działalności.

Opr.: mgr Joanna Pawłowska
Fot. Piotr Michalski

{sfx url='https://plus.google.com/u/0/b/111829012202749903572/photos/111829012202749903572/albums/6083358433554926401'}

2019 brazowe liceum perspektywy


 

Wyniki egzaminów

Newsletter - Zapisz się!
SZKOLNY QUIZ

Copyright © Filip Niedziela

 

Synergia logo 3

Kajecik Nr41 mokladka
 


 

Nasi partnerzy

 

 

© Strony internetowe w Joomla - Poznań :: SOLmedia.pl 2013