SP2021 LO2022

Kilka tygodni temu zakończyła się wymiana polsko niemiecka ze szkołą Marienschule w Fuldzie. Kilkunastu uczniów naszej szkoły przyjmowało Niemki w swoich domach, przez co mogliśmy poznać różnice kulturowe, poćwiczyć język a przede wszystkim miło spędzić czas. Każdego dnia nauczyciele naszej szkoły organizowali wycieczki nie tylko na terenie Poznania, ale i okolic. Byliśmy w Muzeum Archeologicznym w Biskupinie, a także w Gnieźnie zwiedzać katedrę i robić bombki świąteczne oraz w Wolsztynie, w którym mogliśmy obejrzeć parowozy. Popołudnia i wieczory Niemki spędzały u rodzin – nie brakowało chwil wesołych i twórczych. Weekend był organizowany przez nas – polską młodzież z Poznania i okolic.

Nasi goście z Niemiec byli zdani wyłącznie na naszą znajomość ciekawych miejsc. Ten, kto wykazał się kreatywnością mógł zobaczyć zdziwienie a zarazem radość na twarzach Niemców. Wśród naszych propozycji pojawiła się Jump Arena, wycieczka drezynami, ZOO, wycieczka rowerowa szlakiem legend poznańskich, a także zwiedzanie Kórnika i Rogalina, czy kąpiel w basenach termalnych. Odwiedziliśmy tez miejsca, gdzie można coś uszyć (Szyciarnia na Ratajach) lub dobrze zjeść – np. Zuppi  (najlepsza zupkarnia w Poznaniu) i Yogoland, czyli miejsce gdzie można skomponować własny mrożony jogurt. Nasze spotkanie zakończyliśmy warsztatami w szkole, w czaie których zastanawialiśmy się, jak mogłaby wyglądać wymiana w przyszłym roku.Myślę, że integracja i goszczenie Niemców w domach, to bardzo ciekawe doświadczenie.  Od 25 lat uczennice Marienschule z  Niemiec i uczniowie naszej szkoły spotykają się i poznają w ramach wymiany pomiędzy naszymi krajami. Moim zdaniem wymiana powinna wytrwać kolejne 25 lat, gdyż jest tego warta. Mam nadzieję, że wszyscy wspominają ten czas tak dobrze, jak ja. Chciałabym, aby znajomość z Anną, którą gościłam w moim domu, przetrwała próbę czasu.

 

Opr.: Martyna Koc

 

Synergia logo 3

kalend2122

kalendarium21 22

pomoc pan1

banerzdalnaUE pion

PROMOCJA 2
 


 

1 2021
 

Nasi partnerzy

 

 

© Strony internetowe w Joomla - Poznań :: SOLmedia.pl 2013