Chyba nikt nie zapomniał o święcie niepodległości? Nie zapomnieliśmy i my. Dnia 9 listopada punktualnie o godzinie 8.00 rozpoczęliśmy świętowanie. By w uroczysty sposób podkreślić, jak ważne jest dla nas to święto, przygotowania rozpoczęliśmy zdecydowanie wcześniej. W październiku został ogłoszony konkurs na wiersz o tematyce patriotycznej pt. Jestem Polakiem, pamiętam. Ponadto każda klasa kilka dni wcześniej otrzymała instrukcję, aby przygotować patriotyczne dekoracje oraz wybrać trójkę uczniów na konkurs pt. Kocham Cię, Polsko!

Dzięki temu,  wszyscy czuli patriotyczne uniesienie. Zaangażowały się wszystkie klasy, z czego jesteśmy dumni. Uczniowie pod opieką wychowawców przygotowali patriotyczne rysunki, patriotyczne dekoracje, a nawet kwiaty biało-czerwone. Nie zabrakło oryginalnych pomysłów, jak np. wspomnienia tych, którzy przeżyli wojnę spisane przez naszych maturzystów.  Po godzinie spędzonej w Sali lekcyjnej przeszliśmy do kaplicy na uroczystą Eucharystię. Szkolny chór wykonał kilka pieśni patriotycznych a klasa I liceum z Panem Topolewskim przedstawiła nam prezentację o osiągnięciach wybitnych  Polaków. Wszystkim się podobało. Następnie odbyła się pierwsza runda quizu o Polsce. Quiz został przerwany przez ogólnopolskie odśpiewanie hymnu państwowego o godzinie 11.11. Po hymnie przyszła pora na drugą rundę. Ostatecznie zwyciężyła klasa VII w kategorii SP i klasa II liceum.  Wszyscy wyszli z  kaplicy uśmiechnięci. W końcu niecodziennie świętuje się stulecie odzyskania niepodległości.

Tomasz, klasa IIIB gimnazjum

08:00 – 09:00 spotkania w klasach, komisja konkursowa sprawdza wystrój sal

09:00 – 10:00  EUCHARYSTIA

10:00 – 10:20  przerwa
10:20 – 11:05  część artystyczna

-   przedstawienie pt. „Osiągnięcia Stuletniej Niepodległej” ( I LO)

-   koncert pieśni patriotycznych (Zespół muzyczny)

-   wyniki konkursu literackiego „Jestem Polakiem – Pamiętam

11:11OGÓLNOPOLSKIE ODŚPIEWANIE HYMNU PAŃSTWOWEGO

11:20 – 12:20   recytacja zwycięskiej pracy konkursu literackiego
                                       -   konkurs klasowy „Kocham Cię Polsko

12:20 – zakończenie uroczystości / nie ma już zajęć lekcyjnych.

OBOWIĄZUJE STRÓJ GALOWY